Co to stoki magazynowe? Stock lub też stok magazynowy to towar, który pozostaje w magazynie, najczęściej dlatego, że się nie sprzedał. W skład stoków mogą wchodzić artykuły ze starych kolekcji i nadwyżki towaru. Stoki przechowywane są w magazynach, jednak przedsiębiorcy i właściciele firm wciąż szukają nowych rozwiązań, by móc sprzedawać pozostałości. Magazynowanie nadmiaru towaru, który się nie sprzedał, nie jest dobrym rozwiązaniem dla firm.

Nadwyżka zostaje w magazynie i tylko zajmuje miejsce. Rozwój firmy w takiej sytuacji jest więc zahamowany, ponieważ przez zalegający towar nie można przysyłać nowego. To z kolei może prowadzić do zatrzymania produkcji. Dodatkowo, magazynowanie nadmiaru towarów wiąże się z dość dużymi kosztami – należy bowiem regularnie uiszczać opłaty za miejsce, w którym zalega nasz towar. Nie jest to więc rozwijające dla firm. Stoki magazynowe są więc regularnie sprzedawane w znanych nam outletach lub innych miejscach. Często organizowane są wyprzedaże internetowe, by pozbyć się towarów.

Czym są stoki magazynowe?

Warto dodać, że tworzenie outletów jest dla firmy dodatkowym kosztem. Utrzymanie sklepu, zapewnienie mu odpowiedniego funkcjonowania i kontrolowanie go, wiąże się z dużymi kosztami oraz z czasem, jaki trzeba przeznaczyć na budowę, remont i zaopatrzenie. Największą część stoków magazynowych stanowi odzież. Ubrania, galanteria i obuwie, to najczęściej spotykane w magazynach pozostałości. Jednak nadwyżka towaru może również dotyczyć zabawek, akcesoriów kuchennych, tekstyliów, artykułów biurowych itp.

Czym są stoki magazynowe? Dobrze jest jednak wiedzieć, że wszelkiego rodzaju stoki magazynowe są tej samej jakości co towar, który się sprzedał. Nadwyżki artykułów nie powodują, iż spada ich jakość. Wiele jest osób, które korzystają z okazji zakupienia towarów po niższej cenie. W outletach, w Internecie czy w firmach skupujących towar, można zawsze uzyskać niższe, bardziej przystępne ceny. Jest to dobra inwestycja dla każdej firmy, która często boryka się z problemem, jakie stanowią nadwyżki towaru. Sprzedaż stoków magazynowych zapewnia firmie możliwość rozpoczęcia nowej produkcji, a także zyskanie na starych, niesprzedanych towarach.

Aby skutecznie pozbyć się stoków i lepiej zarządzać magazynem lub hurtownią, należy znaleźć odpowiednią firmę, która skupuje tego typu towar. Tworzenie dodatkowych punktów sprzedaży towarów danej firmy jest dodatkowym kosztem, więc niewiele firm podejmuje się tego rozwiązania. Skupowanie stoków magazynowych jest coraz bardziej powszechną praktyką stosowaną przez firmy, które często zmuszone są do magazynowania nadwyżek towaru.
Firmy zajmujące się skupowaniem towarów, znajdują zawsze odpowiedni sposób dystrybucji. Istnieje bowiem wiele branż, w których pozostaje nadmiar towarów. Aby sprzedać skupowany towar, należy umieć stworzyć reklamę i odpowiednio podejść do klienta danej branży. Warto więc korzystać z usług firm, które skupują nadmiar towarów.

Często, oprócz wyprzedaży internetowych, promocji w outletach czy skupach towarów, przedsiębiorcy korzystają z nowoczesnych pomysłów i tworzą pop-up store. Koszt stworzenia pop-up store nie jest zbyt duży. Poza tym, sklepy takie nie funkcjonują dłużej niż 3 miesiące. W takich sklepach można kupić odzież lub inne artykuły nawet 80% taniej niż w firmowych sklepach. Sprzedawanie stoków magazynowych jest organizowane na różne sposoby. Interesujące towary zawsze znajdą swojego kupca, dlatego przedsiębiorcy nie magazynują ich. Sprzedaż stoków to nie tylko szansa na rozpoczęcie nowej produkcji, ale i zwiększenie się popularności marki poprzez jej dostępność w różnych miejscach i cenach. Teraz już wiesz, co to stoki magazynowe! Zapoznaj się z innymi wpisami na blogu.

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami.

(+48) 22 299 33 16

kontakt@odkupimy.com