W każdej gałęzi handlu detalicznego czy też hurtowego mamy do czynienia ze zjawiskiem powstawania nadwyżek magazynowych z towarami zalegającymi w magazynach, albo na półkach sklepowych. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest dużo. Przykładowo w branży odzieżowej dzieje się tak z powodu dużej zmienności trendów modowych oraz ze względu na sezonowość pór roku, co determinuje akurat rodzaj kupowanego przez klientów ubioru. A jak kształtuje się sytuacja ze stokami magazynowymi z chemią gospodarczą? Tu powody powstawania nadwyżek magazynowych są inne, ale co ważniejsze – handel stokami magazynowymi z chemią czy artykułami drogeryjnymi może się rzeczywiście opłacać!

Po kolei… Czym są stoki magazynowe z chemią i nie tylko?

Stoki magazynowe są pojęciem ściśle branżowym. Osoby, które nie mają styczności z handlem towarami, nie zawsze zdają sobie sprawę, że towar z różnych powodów może zalegać nie tylko na półkach sklepowych, ale i w magazynach. Dlaczego taki towar zalega? Bo zmienia się moda, pory roku, kończy się termin przydatności, albo do sprzedaży wchodzi nowy model czy kolekcja i magazyny muszą zostać opróżnione. Jest to zupełnie naturalny proces, bowiem przy dużym wolumenie sprzedaży ciężko jest zaplanować w 100% zatowarowanie względem popytu wśród klientów.

handel stockami magazynowymi z chemią

Następnie… Jak powstają stocki artykułów drogeryjnych i chemii gospodarczej?

W magazynach sklepowych, hurtowych, a nawet samych producentów mogą zalegać bardzo różnej produkty chemii gospodarczej czy użytkowej. Są to najczęściej mydła, płyny do płukania czy prania (oczywiście proszki do prania także!) oraz detergenty. Natomiast z zakresu artykułów drogeryjnych są to najczęściej kosmetyki o różnym przeznaczeniu. Natomiast jak powstają takie stoki magazynowe artykułów drogeryjnych? Trudno w tym przypadku mówić o towarach sezonowych, dlatego powodem nadwyżek magazynowych są najczęściej:

 • zastąpienie danego produktu nowszą serią / linią;
 • kończący się termin przydatności całej serii produktowej;
 • zwroty z zakupów internetowych;
 • wycofanie ze sprzedaży;
 • uszkodzenia mechaniczne opakowań;
 • niemające wpływu na skuteczność produktu wady powstałe w trakcie produkcji.

Co ciekawe, bardzo często stoki magazynowe to chemia zagraniczna, której nadwyżki są obiektem dalszego obrotu w kraju.

Ważne… Obrót stockami – chemia nie musi już zalegać w Twoim magazynie!

Posiadasz nadwyżki magazynowe z chemią? Obawiasz się utraty zainwestowanych środków? Nie musisz – rozwiązaniem mogą być stoki magazynowe. Chemia gospodarcza może być przedmiotem obrotu w stokach. Firmy, których działalność opiera się na handlu stokami magazynowymi, staną się dla Ciebie partnerami, którzy nie tylko dokonają szybkiej transakcji płatniczej wykupu stoków, ale także samodzielnie odbiorą zakupiony towar. Co więcej – towar taki zyskuje drugie życie, ponieważ prędko trafi do dalszego obrotu na rynku, chociaż z innym sposobem dystrybucji i niższymi cenami dla klienta indywidualnego, co zapewne doceni w obliczu dynamicznych zmian gospodarczych, jak np. inflacja.

stoki magazynowe chemia

I na koniec… Handel stokami z chemią – czy to się opłaca?

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – zdecydowanie tak. Zatem jakie korzyści niesie handel stockami magazynowymi z chemią gospodarczą czy artykułami drogeryjnymi? Oto, co możesz zyskać, korzystając z usług profesjonalnej i niezawodnej firmy w tym zakresie:

 • wręcz natychmiastowe odzyskanie środków zdeponowanych w towarze wycofanym ze sprzedaży;
 • odbiór zakupionego stoku bezpośrednio przez kontrahenta;
 • pozbycie się towaru o kończącym się terminie przydatności;
 • wyczyszczenie magazynów i półek na poczet nowych produktów i serii;
 • pewność, że Twój towar się nie zmarnuje!