Są takie produkty, na które zawsze będzie popyt i stanowią dobra, w które warto inwestować. Wśród nich są zarówno sprzęty AGD, jak i również zabawki dla dzieci. Problemem jest jednak bardzo dynamiczna zmiana trendów. W obu przypadkach co kilka miesięcy (a czasem nawet częściej) pojawiają się nowe produkty. To oznacza, że zainteresowanie dotychczas obecnymi w sprzedaży maleje. Handel stokami magazynowymi z zabawkami pozwala uniknąć zamrażania pieniędzy i zalegania produktów na sklepowych i magazynowych półkach. 

Co to są stoki magazynowe zabawek? 

Praktycznie w każdej branży mamy do czynienia ze stokami magazynowymi. Są to produkty zalegające na sklepowych półkach lub w magazynie. Nie sprzedają się one przez dłuższy czas i szansa na pozbycie się ich z każdym kolejnym dniem maleje. Stoki magazynowe są również charakterystycznym zjawiskiem w branży dziecięcej. Dotyczy to sezonowych produktów, końcówek kolekcji i często modeli niewpisujących się w dynamicznie zmieniające się trendy. 

Stock zabawek dziecięcych to zamrożone pieniądze, które nierzadko uniemożliwiają zakup nowych produktów. Problemem jest też ograniczone miejsce na półkach. Aby można było zapełnić je nowym towarem, musimy sprzedać ten, który już mamy. Handel stokami magazynowymi z zabawkami umożliwia nieustanne dostarczanie klientom tego, czego aktualnie poszukują i co ich interesuje. 

Handel stokami magazynowymi z zabawkami. Duża sezonowość 

W branży dziecięcej możemy mówić o dużej sezonowości. Wynika to z tego, że zabawki nierzadko są przystosowane do aktywności, które można uprawiać o konkretnej porze roku. Przykładowo zabawki do zabawy w piasku czy w wodzie zdecydowanie lepiej sprzedają się w okresie wiosennym, przed wakacjami, podczas gdy sanki czy gry planszowe jesienią i zimą. Musimy ponadto uwzględnić wysokie sezony, występujące kilka razy w ciągu roku. Z pewnością jest to okres przedświąteczny, na przełomie listopada i grudnia oraz przed Dniem Dziecka, czyli około maja. 

Handel stokami zabawek jest więc w znaczącym stopniu odpowiedzią na sezonowość w branży dziecięcej. Jeżeli po wysokim sezonie pozostają nam nadwyżki towaru, możemy je odsprzedać, odzyskując częściowo pieniądze, które warto zainwestować w kolejne produkty. 

Rodzice lubią być na czasie 

Dzisiaj mamy bardzo duży wybór zabawek. Nie ograniczamy się już do plastikowych samochodów, prostych gier planszowych, lalek i pluszowych misiów. Producenci prześcigają się w coraz to większych innowacjach, przyciągając tym samym rodziców, którzy chcą dla swoich dzieci jak najlepiej. To oznacza, że zabawka bardzo szybko przestaje być modna i ustępuje miejsca kolejnej. Jest to przyczyną nadwyżek towarów. Zakup produktu w dużej ilości i niesprzedanie go w momencie jego największej sławy doprowadza do powstania stoków magazynowych zabawek. Większość rodziców jest na bieżąco w trendach zabawkowych, podąża śladami producentów, a także reaguje na zmieniające się potrzeby i preferencje swoich dzieci. 

Stock zabawek dziecięcych – zrób miejsce na nowy towar!

Zamrożone pieniądze nie są w obiegu. Stoki magazynowe z zabawkami uniemożliwiają często kolejne inwestycje. Brak miejsca na półkach nie pozwala na uzupełnianie towaru o nowo pojawiające się na rynku produkty. Wszystko to doprowadza do mniejszych zysków i zarobków. Zdarza się, że zalegający towar jest przyczyną upadłości firmy. Aby tego uniknąć, regularnie sprawdzaj swoje zasoby magazynowe. Jeżeli jakieś produkty już się nie sprzedają, to skorzystaj z opcji handlu stokami magazynowymi z zabawkami. Odzyskaj miejsce i pieniądze!