Eksport i import towarów jest dzisiaj naturalnym zjawiskiem. Dużo produktów sprowadzamy z zagranicy, jak też wiele jest dostarczana od nas do innych krajów. To, co jest ważne, to bardzo często deficyt konkretnych modeli na rynku w danym kraju. Ponadto w jednym obszarze świata mogą szybciej pojawiać się nowe modele produktu niż w pozostałych. Może się okazać, że opłacalne dla sprzedawców i właścicieli magazynów będzie handel stokami z zagranicy. 

Co to są stoki magazynowe z zagranicy? 

Stoki magazynowe to produkty zalegające na półkach w magazynach i sklepach. Najczęściej dotyczy to towaru już „przestarzałego”, niemodnego lub też niewpisującego się w aktualne zapotrzebowanie rynkowe (sezonowość). Stoki magazynowe z zagranicy to również produkty przez długi czas zasilające magazynowe półki, jednak pochodzą one z innych krajów niż z Polski. 

Niezależnie od kraju, zjawisko stoków magazynowych jest naturalne i pojawiające się stosunkowo często. Trzeba więc wiedzieć, jak sobie z nim radzić, a także uświadomić sobie korzyści płynące z handlu stokami z zagranicy. Zyskują zawsze obie strony (a właściwie aż trzy). Sprzedający pozbywa się zalegającego towaru, pośrednik (czyli my) ma szansę dodatkowego zarobku, a kupujący zyskuje towar w atrakcyjnej cenie. 

Jak odbywa się handel stokami z zagranicy? 

Handel stokami magazynowi z zagranicy odbywa się w podobny sposób jak handel stokami magazynowymi w kraju. Nasza firma zajmuje się zarówno skupem, jak i też sprzedażą stoków magazynowych. Jesteśmy więc pośrednikami, którzy ułatwiają pozbycie się zalegającego towaru oraz zakup nowego w atrakcyjnej cenie (sprawdź też, jak sprzedać zalegający towar). Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, czy kupującym, w celu nawiązania z nami współpracy, skontaktuj się mailowo lub telefonicznie. 

Handel stokami z innych krajów jest bezpieczny i z gwarancją dobrej jakości produktu. Zawsze za towar płacimy od razu, więc odmrożenie pieniędzy następuje natychmiast po „opróżnieniu” magazynowych półek. Na korzyści nie trzeba więc czekać. Ponadto zajmujemy się odbiorem towaru, co również jest benefitem dla naszego klienta. 

Czy handel stokami magazynowymi z zagranicy się opłaca? 

Stoki magazynowe z zagranicy to mnóstwo korzyści dla firm, które chcą zyskać dostęp do produktów niedostępnych na rynku polskim lub też trudno osiągalnym. Doskonale wiemy, że w niektórych branżach nowości w Polsce pojawiają się z opóźnieniem. Kiedy już tak się stanie, musimy za nie dużo zapłacić. Handel stokami magazynowymi z innych krajów znacznie ułatwia poszerzanie swojej oferty o towar modny i oczekiwany przez współczesnego klienta. Można go kupić w atrakcyjnej cenie. 

Jeżeli chodzi o firmę sprzedającą takie stoki, to dla niej to dodatkowy zysk i miejsce na półkach na kolejne produkty. Trendy na rynku bardzo szybko się zmieniają. Kluczem do sukcesu jest w znaczącym stopniu szybkość reakcji na zmiany. Trendy inaczej się rozwijają w poszczególnych krajach. Nie bez powodu niektóre produkty kupujemy online od sprzedawców zagranicznych. Korzystając z oferty tej oferty ii tym samym zyskując nowe produkty na polskim rynku, masz możliwość zaoferowania swoim klientom atrakcyjniejsze dla nich ceny, niż firma zagraniczna, co wynika z niekorzystnego często dla nas kursu walut. 

Zalegające w magazynach towary nigdy nie dostarczą korzyści sprzedawcy, jeżeli się ich nie pozbędzie. Im dłużej nie są w obiegu, tym mniejsza szansa na ich sprzedaż i odmrożenie pieniędzy. Warto jest postawić na handel stokami z zagranicy, ponieważ bardzo często to, co w jednym kraju jest już standardem, w innym jest jeszcze nowością.