Jesteśmy w czołówce europejskich krajów, w których zapasy magazynowe rosną najszybciej. Aktualnie znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ jak wynika ze wskaźnika PMI, nadwyżki wzrastają najszybciej od 20 lat. To oznacza, że firmy produkują za dużo, dystrybutorzy prowadzą nie do końca dobrą politykę sprzedaży lub też potencjalni klienci nie są tak bardzo aktywni, jak przedsiębiorcy przewidywali. Powodów może być wiele, jednak skutek jest jeden – zalegający towar w magazynie. Dla firm oznacza to nierzadko postój, zatrzymanie się w miejscu lub…generowanie dodatkowych kosztów. Chyba nie warto czekać…jak sprzedać zalegający towar?

Zalegający towar. Nie zamiataj problemu pod dywan!

Zalegający towar w magazynie przecież nikomu nie przeszkadza. Został mu już przydzielony przyjemny „kącik”, gdzie grzecznie czeka…no właśnie, na co czeka i właściwie, jaki będzie jego dalszy los? Tak naprawdę jest on tam, ponieważ nie dostrzegamy problemu, jaki rzeczywiście on generuje, a przede wszystkim, jak duże są traty firmy. Zalegający towar w magazynie to zainwestowane pieniądze bez zysku. Zarówno wyprodukowanie produktu, jak też jego zakup od producenta kosztuje, chcemy go sprzedać z zyskiem, aby zarobić. Tak w tym przypadku się nie dzieje. Być może już zapomniałeś o tej inwestycji, firma funkcjonuje dalej, zarabia na innych produktach. Czy jednak zyski nie są mniejsze, niż przewidywał Twój plan? Coś zatem poszło nie tak i skutkiem tego jest zalegający towar, niesprzedany, wciąż zajmujący miejsce w Twoim magazynie.

Nadwyżki magazynowe to nie tylko brak zysku, ale też systematyczny spadek jego wartości. Z każdym kolejnym miesiącem szansa na jego sprzedaż jest coraz mniejsza, jak również nie możemy liczyć na zarobek, który planowaliśmy. To konsekwencja zbyt długiego zwlekania z podjęciem jakiegokolwiek działania. Nie wiesz, jak sprzedać zalegający towar? Skup towarów zalegających to rozwiązanie Twojego być może odwiecznego problemu. 

Skup towarów zalegających – jak to działa?

Skup towarów jest sposobem na pozbycie się produktów, których szansa na sprzedaż jest niewielka lub praktycznie żadna. Zajmując miejsce na magazynie, uniemożliwiają przedsiębiorcy zakup innych towarów, na których jest obecnie wzmożony popyt. Jest to oferta dla wszystkich firm, które chcą zwiększyć ilość wolnego miejsca na magazynie i jednocześnie odmrozić zamrożone wcześniej pieniądze. Współpraca polega na obustronnych korzyściach. Firma sprzedająca zalegający towar pozbywa się „niewygodnego” towaru i zwiększa swoją płynność finansową. Firma odkupująca dzięki swojej sieci kontaktów sprzedaje go tam, gdzie jest szansa na jego sprzedaż, jest na niego zdecydowanie większe zapotrzebowanie.

Skup towarów zalegających może być współpracą jednorazową lub długofalową. Na podstawie specyfikacji produktu przygotowywana jest jego wycena. Czasami wymaga to spotkania, innym razem na tym etapie wystarczy kontakt telefoniczny i mailowy. Po dokonaniu wyceny i jej akceptacji wypłacane są pieniądze…od ręki! To też jest bardzo ważne, ponieważ masz szansę w bardzo krótkim czasie odzyskać zainwestowane pieniądze, oczywiście z nadwyżką. Co więcej, towar jest odbierany od klienta bez żadnych dodatkowych opłat. Czy można szybciej pozbyć się zalegającego na magazynie towaru?

Zalegający towar w magazynie to nie tylko brak zysków, ale też koszty, które musimy ponosić niekiedy w związku z utrzymaniem go. Skup towarów zalegających skutecznie pomoże Ci się go pozbyć, zwolnić miejsce na nowe, a także zwiększyć zyski.

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami.