Niemal każda firma zajmująca się produkcją lub dystrybucją fizycznego asortymentu znalazła się chociaż raz w sytuacji, w której nadwyżka magazynowa i zalegający towar stał się dużym problemem. Oczywiście nie tylko blokujemy w ten sposób wolne miejsce, na którym może znaleźć się nowa kolekcja lub bardziej popularne pozycje, ale również zamrażamy środki finansowe. Upłynnienie takiej nadwyżki nie jest wcale tak prostym zadaniem, jak może się wydawać. W pierwszej kolejności musisz dowiedzieć się, jak wycenić stok magazynowy i komu go sprzedać, by Twoja firma nie była stratna.

Odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania zajmiemy się w dalszej części materiału. Jeśli więc chcesz poznać szczegóły, czym jest wycena stoku magazynowego i kto się nią zajmuje, to zapraszamy serdecznie do lektury. Pozbądź się problemu już dziś, ponieważ to wcale nie jest trudne, gdy masz do czynienia z najlepszymi specjalistami w branży.

Wycena stoków  – produkt jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić

Największym błędem większości przedsiębiorców jest wycena stoków magazynowych. Zapominają o tym, że w ich oczach produkt zawsze będzie miał zawyżoną wartość, natomiast według klientów, będzie on zbyt drogi. Sztuką jest znalezienie złotego środka, który dla obydwu stron będzie zadowalający i akceptowalny. Czasem jednak spotykamy się z sytuacjami, gdzie zwykła koszulka kosztuje 1000 złotych, a w outlecie lub podczas wyprzedaży można ją kupić za 250 złotych. Koszt produkcji to jednak w dalszym ciągu 20-50 złotych – nawet przy użyciu najlepszych materiałów. Zazwyczaj jednak firmy produkujące tego typu asortyment, nie muszą martwić się outletem, gdyż zaplanowana kolekcja za pierwotną cenę wyprzedaje się szybciej, niż przysłowiowe ciepłe bułki w piekarni.

Mniej renomowani producenci mogą mieć jednak problem w sytuacji, gdy klienci nie znają marki lub nie chcą korzystać z ich produktów. Czasem nawet outlet -80% nie jest dla nich atrakcyjną propozycją. Czy nie ma już innej możliwości sprzedaży danych produktów? Otóż zewnętrzne firmy zajmujące się hurtowym skupem stoków mogą okazać się ostatnim kołem ratunkowym.

Ile możesz otrzymać w takim przypadku? Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Może jednak okazać się, że zarobisz więcej, niż przy sprzedaży wyposażenia w outlecie. W końcu nie musisz angażować pracowników, reklamować wyprzedaży, czy wynajmować (lub przebudowywać) nowego lokalu, by stworzyć w nim oddzielny dział z samym przecenionym towarem.

Wycena stoku magazynowego –minimalizacja formalności i szybkość transakcji

Jak odbywa się wycena stoku magazynowego? To nic skomplikowanego. Wystarczy skontaktować się ze specjalistami z zewnętrznej firmy za pośrednictwem wiadomości e-mail lub telefonicznie, przedstawić im swoją sytuację i produkt oraz poczekać, aż zaproponują oni kwotę, za którą mogą odkupić daną serię lub kolekcję. Jeśli oferta jest satysfakcjonująca (a zazwyczaj jest, ponieważ lepiej sprzedać zalegający towar po kosztach produkcji, niż czekać, aż całkowicie straci swoją wartość), finalizacja to czysta formalność.

Potrzebujesz obiektywnej wyceny stoków magazynowych? Wystarczy zadzwonić do naszych specjalistów. Odpowiedzą oni na wszystkie pytania, zapoznają się z produktem i na podstawie otrzymanych informacji prześlą Ci realną wartość. Jak widać, to szybkie rozwiązanie wielu problemów – niezależnie, czy prowadzisz niewielki sklep z akcesoriami dla zwierząt, średnią firmę odzieżową, czy dużą markę z tematycznym wyposażeniem dla specjalistów, która zajmuje się jednocześnie produkcją i dystrybucją swoich produktów.

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami.