Programy telewizyjne wyraźnie spopularyzowały w naszym kraju licytacje magazynowe. Oglądając je wielu widzów mogło odnieść wrażenie, że jest to dobry sposób na dodatkowe, a nawet na główne źródło dochodu. Czy faktycznie warto się nimi zainteresować? Czy licytacje magazynów w Polsce pozwalają dobrze zarobić?

Fikcja kontra rzeczywistość

Do realiów przedstawianych w programach telewizyjnych powinniśmy podchodzić z pewną dozą ostrożności. Nie chodzi nawet o to, aby podważać prawdziwość prezentowanych sytuacji. Trzeba tylko mieć na uwadze, że licytacje magazynów, które trafiają do odcinków, są odpowiednio dobrane spośród o wiele większej liczby tych, którym faktycznie towarzyszyły kamery. Na tym polega montaż wideo. Trzeba pokazać widzowi najciekawsze fragmenty. Jak wiemy, są wśród nich zarówno duże rozczarowania, jak i ciekawe znaleziska, niosące za sobą imponujące zwroty z inwestycji. Te drugie szczególnie działają na wyobraźnię, powodując, że na licytacje magazynów w Polsce przychodzi coraz więcej osób. No właśnie, ale gdzie w ogóle szukać informacji o takich wydarzeniach?

licytacje magazynoweLicytacje magazynów w Polsce – gdzie się odbywają?

W naszym kraju licytacje magazynów mogą być organizowane przez właścicieli takich obiektów. Wówczas informacji należy wypatrywać na ich stronach internetowych. Częściej jednak odbywają się licytacje komornicze. Ogłaszane są one m.in. w Sądach Rejonowych lub na stronie licytacje.komornik.pl. Uczulamy, aby za każdym razem zawczasu dokładnie zapoznać się z zasadami, jakimi objęte są dane licytacje magazynów.  Może bowiem znajdować się w nich zapis obligujący osoby zainteresowane do wpłacania określonej zaliczki na kilka dni przed datą licytacji.

Łatwiej zarobić czy stracić?

Trzeba zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie za sobą udział w takich wydarzeniach jak licytacje magazynów. W końcu kupujemy coś praktycznie w ciemno, bez możliwości dokładnego zapoznania się z tym, za co płacimy. Bez szans na zwrot, reklamację czy negocjowanie ceny po dokonaniu oględzin. Do tego musimy szybko podejmować decyzje. Łatwo jest dać się porwać emocjom i zatracić w rywalizacji, przebijając kolejne oferty konkurentów. Ani się obejrzymy, a już licytacja osiągnie poziom, przy którym trudno będzie nam wyjść na zero, nie mówiąc nawet o zyskach. Dlatego zawsze trzeba zachować zimną krew, ustalić sobie górną granicę i konsekwentnie się jej trzymać.

Kolejna kwestia to znalezienie nabywcy na wylicytowany towar. Ciężko określić, czy licytacje magazynów w Polsce faktycznie mogą pozwolić na znalezienie takich skarbów, jakie oglądamy w programach telewizyjnych. Jakkolwiek jednak nie byłyby to cenne czy unikalne przedmioty, sprzedanie ich w dobrej cenie może być dla nas o wiele trudniejsze i bardziej czasochłonne niż w telewizyjnej rzeczywistości.

W lombardzie otrzymamy za nasze znaleziska ułamek wartości. Sprzedaż poprzez internetowe portale aukcyjne lub ogłoszeniowe może ciągnąć się miesiącami. A przecież będziemy potrzebowali gotówki na kolejne licytacje magazynowe. Możemy też np. pojawić się z towarem na giełdzie staroci, ale to również wymaga naszego czasu oraz sporego zaangażowania. Zanim zdobędziemy też odpowiednią wiedzę, będziemy potrzebować człowieka, który wyceni dla nas poszczególne przedmioty.

Podsumowanie

Czy zatem licytacje magazynów w Polsce pozwalają zarobić? Pewnie można spotkać osoby, które potwierdzą, że tak. Więcej jest jednak takich, którzy za bardzo zawierzyli telewizyjnej rzeczywistości i zostali z bezwartościowym towarem, zakupionym w ciemno w toku ekscytującej licytacji. Warto zatem licytacje magazynowe traktować bardziej w formie rozrywki, niż dobrego interesu, albo wręcz ograniczyć się do roli widza.

Interesuje cię likwidacja magazynu? Sprawdź naszą ofertę!

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami.