Czym są stoki magazynowe?

Stoki magazynowe możemy nazwać również stockami magazynowymi, są to nadwyżki towarów, pozostałości po konkretnej kolekcji czy po prostu resztki produktów, które zalegają w magazynie danej firmy. Stoki magazynowe mogą powstać w wielu branżach, jednak najczęściej dotyczą one sklepów odzieżowych. Powstają one głównie dlatego, że dane produkty po prostu nie zostały zakupione przez klientów. Mimo że nadwyżki zalegające w magazynie nie przynoszą przedsiębiorcy żadnych korzyści, posiadają one tę samą jakoś co nowe towary znajdujące się w sklepie. Ich wartość nie spada, co powoduje, że mogą być one z powodzeniem sprzedane.

Stoki odzieżowe – wady

Stoki odzieżowe są o tyle problematyczne, że zalegając w magazynach, znacznie zwiększają się koszty przetrzymywania danych produktów. Sporą wadą jest również fakt, że magazynując produkty, zmniejsza się miejsce na nowe produkty. Nadwyżki utrudniają rozwijanie się firmy, są uciążliwą kwestią, z którą większość przedsiębiorców postanawia się zmierzyć.

jak scedować stoki magazynowe

Co zrobić z nadwyżkami?

Wykorzystując stoki magazynowe, można zrobić naprawdę dobrą inwestycję. Jednak aby móc w cieszyć się sukcesem koniecznie należy rozważnie zarządzać zgromadzonymi towarami. Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo wiele firm, które prowadzą skup towarów. Korzystając z takiej możliwości, każdy przedsiębiorca może skutecznie pozbyć się nadwyżek, jednocześnie na tym zyskując. Miejsce na nowe towary zwalniają się, a firma może dalej się rozwijać. Stoki odzieżowe można również sprzedać bezpośrednio przez internet, popularne bowiem stają się wszelkiego rodzaju aukcje i wyprzedaże drogą online. Niekiedy wykorzystując stoki magazynowe otwierane są sklepy typu pop-up store. Mimo że funkcjonują one zaledwie kilka dni, a towary są w nich przecenione nawet o 80% mogą skutecznie pomóc w rozpowszechnieniu danej marki.

Firmy skupujące stoki

Firmy zajmujące się skupem stoków magazynowych potrafią zarządzać nimi w taki sposób, aby przyniosły jak najwięcej korzyści. Są one w stanie scedować go w odpowiedni sposób, dobrać sposób dystrybucji, który będzie stanowił najlepsze rozwiązanie dla danej branży. Niektóre z firm zajmujących się skupem stoków magazynowych posiada własne sklepy, gdzie sprzedawane są pozostałości z konkretnych kolekcji. Tyczy się to w głównej mierze sklepów odzieżowych, jednak nie tylko- tzw. outlety działają w wielu branżach, więc może to być dobrym rozwiązaniem dla szerokiego grona przedsiębiorstw. Decydując się na podjęcie takich kroków, możemy pozbyć się zalegających stoków magazynowych. Możemy również zainteresować się zakupem produktów oferowanych przez firmy skupujące stoki. Znajdziemy towary z branży min akcesoriów biurowych, odzieżowej, obuwniczej, elektronicznej, zabawek dla dzieci, akcesoriów domowych i wiele innych.

Dlaczego warto scedować stoki magazynowe?

Produkty zalegające w magazynach są nie tylko całkowicie bezużyteczne. Stanowią one barierę, która skutecznie umożliwia dalszy rozwój danego przedsiębiorstwa. Stoki magazynowe zabierają cenną przestrzeń i miejsce, które mogłyby być wykorzystane w innym celu. Dla każdego przedsiębiorstwa to rozwój jest najważniejszy, to dzięki niemu możliwe jest pozyskiwanie nowych klientów, budowanie marki i szerzenie sprzedaży. Stoki magazynowe utrudniają proces rozwoju firmy i stanowią spory problem, dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z usług firm zajmujących się skupem zalegających i niepotrzebnych nadwyżek. Dzięki takim działaniom każdy przedsiębiorca nie tylko pozbędzie się utrapienia, a jednocześnie zarobi. Decydując się na takie kroki wprowadzenie nowych towarów i podjęcie dalszych kroków w sprzedaży będzie łatwe i możliwe do zrealizowania.

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami.

(+48) 22 299 33 16

kontakt@odkupimy.com