W dzisiejszych czasach, coraz częściej można słyszeć o wykorzystywaniu nadwyżek produkcyjnych, czy też magazynowych. Towar, którego zostało wyprodukowano znacznie za dużo, może zalegać na półkach sklepowych. Często też możemy mieć do czynienia z brakiem miejsca w magazynach. Co prawda, sklepy organizują wyprzedaże nadwyżek magazynowych i promocje, jednak towar w ilości hurtowej może być ciężko sprzedać. Dlatego, firmy odsprzedają nadwyżki magazynowe innym przedsiębiorcom, żeby się go pozbyć i przy okazji na tym zyskać. Kupcy, którzy handlują nadwyżkami różnego rodzaju, mają możliwość dostarczenia produktów do outletów lub sprzedawać je przez Internet. Każdy, kto prowadzi firmę wie, z czym wiążą się nadwyżki produkcyjne.

Często bowiem, niesprzedany towar lub taki, który zalega na półkach w sklepie lub w magazynie, już tam pozostanie. Nadwyżki produkcyjne są dość często spotykanym zjawiskiem. Wiele jest osób, które mogą na tym zyskać.  Obecnie, możemy korzystać na tym zjawisku wszyscy. Nieraz zapewne mieliśmy okazję zapoznać się z ofertą dotyczącą sprzedaży hurtowej wręcz ilości odzieży, porcelany lub artykułów AGD i innych. W ogłoszeniach takich pojawiają się informacje o tym, że dany towar pochodzi z konkretnej firmy. Często, możemy również przeczytać, że oferowany towar pochodzi właśnie z likwidacji lub z nadwyżek produkcyjnych.

Skąd biorą się nadwyżki produkcyjne?

Nadwyżki produkcyjne to zjawisko mające kilka powodów. Jednym z nich, jest oczywiście nadprodukcja, której skutkiem jest niesprzedany towar. Jednak można tu mówić również o wyprzedaży takiego towaru z magazynów oraz o likwidacji magazynów. Nadwyżki powstają również w momencie, kiedy klient nie odbierze od producenta zamówionego towaru, albo przynajmniej jakiejś jego partii. Producent jest wtedy zmuszony ponosić koszty magazynowania, dopóki nie znajdzie nowego nabywcy. A im bardziej spersonalizowane było zamówienie, tym trudniej będzie znaleźć innego odbiorcę. W takiej sytuacji firmy skupujące stoki mogą być prawdziwym wybawieniem dla producenta, który chce odzyskać środki, zainwestowane w materiały oraz wydane w toku procesu produkcyjnego. Tak w uproszczeniu wygląda to z perspektywy sprzedającego. A jak patrzą na to osoby kupujące nadwyżki produkcyjne? Przykładowo nadwyżki produkcyjne odzieży, zwłaszcza znanych marek (ale nie tylko), to towar, przy którym cena odgrywa niezwykle istotną rolę. Nie bez przyczyny wśród sklepów typu outlet królują właśnie odzieżowe. Nie każdemu zależy przecież na tym, aby nosić ubrania z najnowszej kolekcji. Duża grupa klientów wybiera się do outletów po to, aby za określoną kwotę kupić więcej ubrań, ubrania lepszej jakości, albo odzież konkretnej marki, na której bieżącą kolekcję nie mogą sobie pozwolić. To stwarza świetną okazję do zarobku osobom, które zaopatrzą się w towar przy okazji wyprzedaży nadwyżek magazynowych.

Towary, niezależnie od typu i marki, zawsze znajdą swojego kupca. Możliwe jest zatem zakupienie dowolnej ilości produktów – nadwyżek produkcyjnych, a później ich sprzedaż w atrakcyjnej cenie.
Bardzo często, nadwyżki, końcówki kolekcji oraz towary nieznacznie uszkodzone, mogą być sprzedawane za niższą cenę. Ma to na celu zachęcić potencjalnych klientów do zakupienia go.

Zarabianie na nadwyżkach produkcyjnych

Z racji tego, że wiele jest firm i branż, które organizują wyprzedaże nadwyżek magazynowych, dość często możemy mieć okazję do zakupienia dużej ilości towarów. Nadwyżki stanowią częste zjawisko, przede wszystkim przez dużą produkcję. Wiele jest sprzętów, ubrań czy różnorodnych akcesoriów codziennego użytku, które możemy kupić w cenie okazyjnej. Najczęściej, organizuje się licytacje, podczas których wyprzedawane są nadwyżki, bardzo często nadwyżki produkcyjne odzieży. Duża ilość towaru, który się nie sprzedał, jest kupowana przez przedsiębiorcę, który następnie handluje towarem z korzyścią dla siebie.

Przykładowo, kupując całą serię ubrań danej marki, które pochodzą z nadwyżek sklepowych, na pewno zapłacimy o wiele niższą cenę od faktycznej wartości ubrań. W zależności od marki, typu produktów i ilości nadwyżek, możemy sporo zaoszczędzić, kupując niesprzedane towary, przy okazji zarabiając na nim. Handel stokami z dodatkami odzieżowymi również jest opłacalnym pomysłem. Przykładowo mając po około 10 sztuk każdego produktu – mogą to być różnorodne sukienki, bluzki, spodnie czy kurtki – mamy możliwość sprzedania tego towaru w wyższej cenie. Zazwyczaj, wybieramy te marki, które cieszą się szczególnym uznaniem.

Praktykując takie inwestycje w nadwyżki produkcyjne, możemy naprawdę dużo na tym zarobić. Konieczne jest jednak, by zawsze wybrać tę właściwą okazję. Każdy towar może znaleźć swojego kupca, jednak warto dobierać taki typ produktów, który na pewno się sprzeda w danym rejonie lub sklepie.
Zarabianie na nadwyżkach jest obecnie bardzo popularne. Produkcja w każdej branży odbywa się na szeroką skalę, przez co często możemy spotkać się z nadmiarem towarów. Zarobek, jaki może nam dać handel towarem z nadwyżek, jest dziś porównywalny do prowadzenia władnych sklepów.

Najpopularniejsze są nadwyżki produkcyjne odzieży, ale niemal równie często spotkać można nadwyżki elektroniki czy sprzętu sportowego. Wszystkie te kategorie produktów stwarzają perspektywę do dobrego zarobku – oczywiście pod warunkiem nabycia towaru w odpowiedniej cenie, tak aby po doliczeniu marży kwota odsprzedaży była nadal atrakcyjna dla klienta końcowego. Tylko w ten sposób można nakłonić go do odwiedzenia outletu, czy to stacjonarnego, czy też internetowego. W zamian za atrakcyjną cenę klient będzie skłonny przymknąć oko na niemodny design, kolor, lekko przestarzałą technologię czy nawet drobne mankamenty sprzedawanego towaru, który przykładowo może pochodzić z ekspozycji i nosić pewne ślady użytkowania. Wyprzedaż nadwyżek magazynowych to dla właściciela outletu świetna okazja do zaopatrzenia się w atrakcyjny asortyment. Warto śledzić ogłoszenia albo nawiązać kontakt z firmami, od których można nabywać nadwyżki w interesującej Cię kategorii.

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami.