Posiadasz w swojej firmie nadwyżki produkcyjne, których nie masz gdzie magazynować? Być może jeden z klientów wycofał swoje zamówienie, albo zwyczajnie popyt został źle oszacowany? Chyba nie ma producenta, któremu by się to nie zdarzyło. Trzeba szybko pozbyć się problemu, odzyskać zainwestowane środki i wrócić do bieżących zadań. Tylko jak to zrobić?

Warto powierzyć zadanie profesjonalistom

Z pomocą przychodzą wyspecjalizowane firmy, które swój model biznesowy opierają właśnie na uwalnianiu innych przedsiębiorstw od niechcianego towaru. Kupują w całości nadwyżki produkcyjne celem dalszej ich odsprzedaży. Co jednak najistotniejsze z punktu widzenia wytwórcy, cała operacja przebiega nadspodziewanie szybko. Po ustaleniu niezbędnych szczegółów, w tym wyceny towaru, nowy nabywca odbiera go bezpośrednio z Twojego magazynu, samemu organizując transport, a często również dokonując zapłaty z góry.

Czytaj także: Gdzie sprzedać stocki odzieżowe

Jak widać, sprzedaż nadwyżek produkcyjnych nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania ze strony producenta. Dlatego właśnie ten sposób pozbywania się towaru cieszy się tak dużą popularnością. Pozwala szybko odzyskać gotówkę i zwolnić miejsce, które na pewno wykorzystasz w lepszy sposób.

nadwyżki produkcyjneJakiego rodzaju nadwyżki produkcyjne nadają się do odsprzedaży?

Praktycznie nie ma ograniczeń co do rodzaju sprzedawanego towaru. Jego ilość, rozmiar, wartość, zastosowanie czy sposób przechowywania mogą być praktycznie dowolne. A co z towarami sezonowymi? Czy na nie również znajdą się kupcy?

Okazuje się, że – przykładowo – sprzedaż nadwyżek produkcyjnych w postaci nart już po zakończeniu sezonu zimowego nie stanowi żadnego problemu. Firmy skupujące nadwyżki doskonale wiedzą, jak sobie z takimi produktami poradzić i jak zarobić na nadwyżkach produkcyjnych, od których Cię uwolnią.

Co zatem dzieje się dalej z takim towarem jak przykładowe narty? Może on trafić do outletów, sklepów internetowych, albo nawet poczekać na następny sezon – ważne, że nie w magazynie producenta, który chce się tych przedmiotów szybko pozbyć.

Można zadawać sobie pytanie, czy ktoś w ogóle kupuje narty latem, ale wbrew pozorom nierzadko się to zdarza. Mogą to być polujący na okazję klienci indywidualni, albo np. wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, które już latem przygotowują się do nowego sezonu, szukając przy tym oszczędności.

Sprawdź również: Czy warto kupować towar powystawowy

Czas to pieniądz

Szukając w internecie odpowiedzi na pytanie, jak zarobić na nadwyżkach produkcyjnych, można na pewno znaleźć wiele wskazówek i podpowiedzi. Należy jednak podchodzić do nich z pewnym dystansem, albowiem to, co sprawdziło się w przypadku osoby wypowiadającej się w sieci, niekoniecznie musi sprawdzić się u nas. Ktoś mógł mieć po prostu szczęście, bo trafił na dobry moment, kiedy ktoś inny szukał akurat takiego towaru.

O sukcesie danego rozwiązania mogła też zadecydować lokalizacja, chwilowa przerwa w dostawie z zagranicy lub inne, jednorazowe i niepowtarzalne okoliczności. Podchodząc zbyt optymistycznie do historii z drugiej ręki, możemy narazić się na niepotrzebne koszty, związane chociażby z przedłużającym się czasem magazynowania, kiedy sprzedaż nadwyżek produkcyjnych nie pójdzie tak sprawnie jak przewidywaliśmy, czy z koniecznością organizowania własnego transportu i oddelegowania do załadunku własnych pracowników.

Dlatego w przypadku, gdy posiadamy nadwyżki produkcyjne, nie warto zwlekać i szukać nabywcy na własną rękę. Lepiej od razu zgłosić się do firm zajmujących się ich nabywaniem. Wiele z nich prowadzi działanie na terenie całego kraju, a więc nie musisz ograniczać się do szukania wśród lokalnych przedsiębiorstw. Nawet jeżeli Twój towar zalega w magazynie poza granicami Polski, znajdziesz firmy, które podejmą się odebrania go na opisanych wyżej zasadach.

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami.