Towar zalega Ci na magazynie? Trzeba przyznać, że nie jest to optymistyczny scenariusz dla firmy, lecz zdarza się on stosunkowo często w każdej branży. Nigdy w końcu nie będziemy w stanie perfekcyjnie zaplanować nowej kolekcji pod względem stylu lub wielkości. Zawsze jednak chcemy zarobić jak najwięcej.

Co więc zrobić, gdy asortyment zajmuje miejsce, środki finansowe są zamrożone, a klientów brak na horyzoncie? Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, która opcja jest dla Ciebie lepszym i wygodniejszym wyborem – outlet, czy sprzedaż stoków magazynowych? Zapraszamy serdecznie do lektury, dzięki której prowadzenie sklepu powinno być o wiele prostsze i mniej stresujące.

Rozważ wszystkie możliwości

Wiele firm wybiera organizowanie wyprzedaży i otwarcie kategorii outlet, gdyż większość przedsiębiorców myśli, że w ten sposób zarobią więcej, niż podczas hurtowej sprzedaży nadwyżki zewnętrznym firmom. Czy to prawda? Oczywiście jest to przeświadczenie osób, które nigdy nie szukały alternatywnych metod pozbycia się stoków i cały czas kierują się utartymi schematami.

Pamiętaj, że w pierwszej kolejności możesz skontaktować się z najbliższą Ci firmą zajmującą się hurtowym skupem stoków i jeśli propozycja nie zaspokoi Twoich potrzeb, spróbować sprzedać towar na własną rękę. Jeżeli to się nie uda, zawsze masz możliwość ponownego rozważenia oferty.

Ile masz czasu na sprzedaż?

Możesz pozwolić sobie na to, by Twoje pieniądze były zamrożone w towarze, który został? Nie potrzebujesz miejsca w magazynie? Pamiętaj jednak, że z każdym dniem, tygodniem i miesiącem traci on na wartości i po prostu niszczenie. Nie warto więc zwlekać z wyprzedażą asortymentu, ponieważ po dłuższym czasie nie będzie mieć on zbyt wysokiej wartości rynkowej. Działaj więc dynamicznie i szukaj najlepszych rozwiązań. Pamiętaj, że nie musisz angażować pracowników w organizację wyprzedaży, ponieważ sprzedaż stoków zewnętrznym firmom może odciążyć Cię w błyskawiczny sposób. Wystarczy wysłać wiadomość e-mail lub skontaktować się z przedstawicielem telefonicznie.

Wadą outletu w tym wypadku jest ryzyko i zaangażowanie swoich podwładnych. Musisz pamiętać, że nie tylko specjaliści w danym momencie mogą zajmować się czymś innym (bardziej dochodowym), ale również obniżka ceny nie gwarantuje, że produkty się sprzedadzą. Przy hurtowej sprzedaży nadwyżki zewnętrzny podmiot zabiera wszystko, co masz do dyspozycji, a Ty otrzymujesz ustaloną kwotę i niczym się już nie martwisz.

Czy sprzedaż stoków się opłaca?

Odpowiedzmy więc konkretnie – sprzedaż stoków magazynowym, czy się opłaca? W skrócie: tak. Po pierwsze zwolnisz miejsce w magazynie, które na pewno przyda Ci się na realizację nowych pomysłów. Po drugie odzyskasz większość lub nawet całość zainwestowanej kwoty (to, co zarobisz ze sprzedaży sztuk po pełnowartościowej cenie, jest dodatnim bilansem, więc projekt można uznać za częściowo udany). Do Twojej firmy wróci też płynność finansowa lub uzyskasz dodatkowe środki, uwalniając się jednocześnie od poważnego problemu przy pomocy jednej transakcji.

Jak szukać odpowiedniej firmy?

Przede wszystkim należy kontaktować się z najlepszymi specjalistami w branży, którzy są w stanie zainwestować w Twój stok magazynowy. Dzięki temu poznasz “realną” wartość produktu, porównując propozycję pracowników z własnymi wyliczeniami. Pamiętaj, że nie musisz zawsze korzystać z firm w Twojej okolicy. Posiadamy obecnie tyle narzędzi pozwalających na szybki i tani transport, że przewóz dużych stoków przestaje być problemem.

Nie chcesz czekać? Skontaktuj się z nami. Na pewno znajdziemy odpowiednie rozwiązanie Twoich kłopotów z towarem, które zaspokoi potrzeby wszystkich stron.

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami.