Potrzebujesz zwolnić trochę przestrzeni magazynowej? Masz na stanie asortyment, którego nikt nie chce od Ciebie kupić? Słyszałeś, że istnieją firmy zajmujące się skupowaniem od innych przedsiębiorców niechcianych towarów, ale nie wiesz zbyt wiele o ich działalności? Zastanawiasz się, jak przygotować się do takiej transakcji oraz czy firmy będą w ogóle zainteresowane Twoim asortymentem? Dobrze trafiłeś! Z tego tekstu dowiesz się, jak wygląda skup towarów zalegających w magazynie.

Czy możesz sprzedać dowolny towar?

Zacznijmy od pytania, które nurtuje wielu przedsiębiorców. Brzmi ono: Czy mój towar nadaje się do skupu? Niepewność wynika z faktu, że pomimo usilnych prób, sami nie znaleźliśmy dotąd na niego nabywców. Wobec tego wydaje nam się, że nikt nie będzie chciał zaopiekować się takim “kukułczym jajem”. Że nikt dobrowolnie nie podejmie się tego wyzwania. Okazuje się jednak, że bez względu na to, czy zmagasz się z problemem nadwyżek produkcyjnych, towarami pochodzącymi ze zwrotów od konsumentów, wyrobami nieposiadającymi oryginalnych opakowań, metek czy nawet zdekompletowanymi, to skup zalegającego towaru jest rozwiązaniem dostępnym dla Ciebie. 

A jakiego rodzaju może być to towar? Czy wchodzi w grę żywność albo towary posezonowe? Jak najbardziej! Grunt, żeby były w ilościach hurtowych. To, czy chcesz sprzedać odzież, elektronikę, artykuły biurowe, kosmetyki czy nawet książki, ma drugorzędne znaczenie. Nikt w firmie, która prowadzi skup towarów zalegających w magazynie, nie będzie zdziwiony, kiedy zaoferujesz im sanki w lecie albo piłki plażowe w środku zimy. Niech nie powstrzymuje Cię także awangardowa kolorystyka, niemodny design czy inne cechy, które zniechęcały kupujących. Jak przystało na fachowców, odbiorą od Ciebie z kamienną twarzą nawet najbardziej nietypowe produkty.

Skup zalegającego towaru w praktyce

Przeprowadzony przez profesjonalną firmę skup towarów zalegających w magazynie naszej firmie nie powinien wymagać od nas czy od naszych pracowników większego zaangażowania. Po nawiązaniu kontaktu, firma skupująca przedstawia swoją wycenę. Gdy już ustalimy satysfakcjonującą dla obu stron kwotę, praktycznie niczym więcej nie musimy się przejmować. Współpracując z profesjonalistami nie będziemy musieli zawracać sobie głowy organizowaniem transportu – jego koszt również pokryje kupujący.

A jak długo przyjdzie nam oczekiwać na zapłatę? To jest zazwyczaj największym zaskoczeniem dla przedsiębiorców. Niektóre firmy za odbierany towar płacą z góry! Na koniec warto zaznaczy, że Twój magazyn może być zlokalizowany daleko od dużych miast czy głównych dróg. Skup zalegającego towaru może nastąpić z dowolnego miejsca w Polsce, a niekiedy nawet poza jej granicami.

Zalety takiego rozwiązania

Skup towarów zalegających w magazynie otwiera przed firmą nowe możliwości.Po pierwsze, nie trzeba już dłużej szukać sposobu na pozbycie się niechcianego towaru. Po drugie, dzięki odzyskaniu zamrożonych środków finansowych oraz zajętej dotąd przestrzeni magazynowej, firma może zainwestować w nowe produkty lub towary, które szybko znajdą nabywców i przyniosą satysfakcjonujący zysk.

Pamiętajmy też, że zalegający towar nie tylko nie zarabia na siebie, ale co więcej – generuje koszty. Wynajem lub utrzymanie powierzchni magazynowej, jej ochrona, inwentaryzacja, spadek wartości wynikający ze starzenia się towaru… Nie warto narażać się na takie koszty, a im dłużej będziemy zwlekać, tym będą one wyższe. Skontaktuj się z firmą, która prowadzi skup zalegającego towaru i zapytaj o wycenę. Być może już za kilka dni będziesz mógł wdrażać w życie swoje nowe plany, dzięki odzyskaniu gotówki.

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami.