Zdarzyło Ci się słyszeć utyskiwania na to, jak uciążliwym zajęciem jest handlowanie artykułami sezonowymi w postaci nart czy kremów z filtrem? Bo tylko przez kilka miesięcy w roku cieszą się one jako takim zainteresowaniem. Co w takim razie mają powiedzieć sprzedawcy dekoracji wielkanocnych? Dla nich okno sprzedażowe liczone jest dosłownie w tygodniach! Dotyczy to zresztą nie tylko takiego asortymentu jak stoki z artykułami wielkanocnymi, ale również wszelkich upominków walentynkowych czy dekoracji na halloween.

Faktycznie, decydując się na asortyment związany stricte z konkretną okazją, występującą raz w roku, trzeba liczyć się z pewnymi dodatkowymi wyzwaniami. Jednym z nich, o ile nawet nie głównym, jest kwestia tego, co zrobić z niesprzedanym towarem. Stoki magazynowe z artykułami wielkanocnymi mogą niejednemu przedsiębiorcy spędzać sen z powiek. Co z nimi zrobić? Zorganizować wyprzedaż? Schować na rok do magazynu? Sprzedać? Tylko jak i komu?

stoki magazynowe z  artykułami wielkanocnymi

Stocki magazynowe z artykułami wielkanocnymi – warto wszystko policzyć

Dobrym punktem wyjścia do takich rozważań jest przeprowadzenie kalkulacji, w której oszacujesz koszty magazynowania. Nie pomijaj tego kroku nawet wtedy, gdy masz własny magazyn. To, że nie płacisz co miesiąc za wynajem przestrzeni magazynowej, nie oznacza wcale, że będziesz przechowywać swoje stoki z artykułami wielkanocnymi bezpłatnie. Utrzymanie, ogrzanie i oświetlenie magazynu też generuje przecież stałe koszty. Podobnie ochrona i ubezpieczenie. Co więcej, trzeba także wkalkulować koszt utraconych możliwości. Nie przeznaczysz tej przestrzeni na inne produkty, bo będzie po prostu zajęta. Ale to jeszcze nie jest najgorsze. Najbardziej bolesny z punktu widzenia przedsiębiorcy jest fakt, że środki, które mogłyby pracować i generować dochód, są na prawie cały rok zamrożone w towarze. Słowem – stoki magazynowe z artykułami wielkanocnymi, walentynkowymi czy halloweenowymi to naprawdę twardy orzech do zgryzienia. A im więcej towaru posiadasz, tym bardziej kosztowne będzie trzymanie go przez cały rok.

Jak sprzedać stoki z artykułami wielkanocnymi?

Jaka jest zatem alternatywa dla kosztownego przechowywania towarów? Możesz od razu po zakończeniu okresu wielkanocnego sprzedać swoje stoki. Powiemy więcej – możesz je sprzedać w dowolnym momencie roku, kiedy tylko uznasz, że potrzebujesz miejsca, gotówki, albo zwyczajnie zmieniasz profil działalności. W tym momencie zaczynasz się już pewnie zastanawiać, jak znaleźć nabywcę? Kto może kupić Twoje stoki? Na szczęście handel stokami z artykułami wielkanocnymi jest łatwiejszy, niż może Ci się wydawać. NA dobrą sprawę wystarczy wykonać jeden telefon, aby uruchomić całą machinę zmierzającą prosto do finalizacji transakcji.

handel stokami magazynowymi z artykułami wielkanocnymi

Łatwy proces sprzedaży stoków z artykułami wielkanocnymi

Najszybszym sposobem na to, aby sprzedać stocki z artykułami wielkanocnymi, jest bowiem zgłoszenie się bezpośrednio do firmy która handluje stokami. Od razu dobrze trafiłeś, ponieważ taki jest właśnie profil działalności Odkupimy.com. Zachęcamy, abyś napisał do nas lub zadzwonił pod numer, który znajdziesz w zakładce kontakt. Powiedz, jakim towarem dysponujesz, a my przygotujemy niezobowiązującą, fachową wycenę. Im bardziej szczegółową specyfikację przedstawisz, tym lepiej. Po ustaleniu szczegółów weźmiemy się od razu za zorganizowanie transportu. Odbierzemy na nasz koszt cały towar z dowolnego, wskazanego przez Ciebie miejsca. Cały proces sprzedaży towaru przebiega w ekspresowym tempie, a pieniądze przelewamy z góry. Dzięki temu od razu możesz je dobrze zainwestować albo przeznaczyć na niezbędne wydatki. Handel stokami magazynowymi z artykułami wielkanocnymi nie ma przed nami tajemnic, dlatego możesz być pewien, że zostaniesz profesjonalnie obsłużony.