Kiedy myślimy o stokach magazynowych, ubraniami są jednym z najczęściej nasuwających się skojarzeń. Koszulki, bluzki, swetry, spodnie… takich ofert można znaleźć bez liku. Ale przecież na tym nie koniec. Handel stokami z dodatkami odzieżowymi również jest dobrym i zdecydowanie opłacalnym pomysłem. I choć często jest wrzucany “do jednego worka” z całą resztą asortymentu sklepów odzieżowych, to jednak są przypadki, gdy stocki z dodatkami odzieżowymi są sprzedawane zupełnie oddzielnie. Spróbujmy się temu przyjrzeć.

Spis treści

  1. Chodliwy towar
  2. Kogo może zainteresować handel stokami z dodatkami odzieżowymi?
  3. Opłacalny, bo szybki

Chodliwy towar

Na stoki magazynowe z dodatkami odzieżowymi, tak samo jak na te z ubraniami, zazwyczaj bez trudu można znaleźć nabywców. Sukces transakcji zależy z reguły od tego, czy uda się ustalić cenę, która będzie satysfakcjonująca dla obu stron. W tym przypadku bowiem mamy do czynienia nie tylko z wysokim popytem, ale i z bardzo wysoką podażą tego typu asortymentu na rynku. To kolejne podobieństwo, które łączy stoki z dodatkami odzieżowymi i stoki z ubraniami czy obuwiem. Pojawiające się nowe trendy w modzie wymuszają zmiany asortymentu sklepów. Podobnie oddziałują zresztą pory roku, zwłaszcza w naszych szerokościach geograficznych. Wynika z tego, że obecność w sklepach wszelkich dodatków odzieżowych, czy to w modzie damskiej czy męskiej, podatna jest na zmiany dyktowane przez czynniki zewnętrzne.

Kogo może zainteresować handel stokami z dodatkami odzieżowymi?

Cofnijmy się zatem o krok i wyjaśnijmy najpierw, skąd biorą się stoki magazynowe z dodatkami odzieżowymi. Składają się na nie na przykład szaliki, rękawiczki i wełniane czapki niesprzedane w trakcie sezonu zimowego. Oczywiście popyt na nie wróci wraz z pierwszymi jesiennymi przymrozkami, ale… trzymanie tego towaru w magazynie czy na zapleczu sklepu może nie być najbardziej opłacalnym wyjściem dla sprzedawcy. Oznaczałoby to wszakże zamrożenie kapitału na prawie rok, do tego dochodzi konieczność poświęcenia cennej przestrzeni magazynowej. Więc może jednak lepiej odrazu sprzedać takie dodatki? Tylko jak? I kto je kupi? Tutaj właśnie pojawia się handel stokami magazynowymi z dodatkami odzieżowymi.

stoki magazynowe z dodatkami odzieżowymi

Opłacalny, bo szybki

Generalnie w handlu stokami chodzi o to, żeby przeprowadzić całą transakcję możliwie szybko. W końcu czas to pieniądz. Do tego niezbędne jest jednak wybranie odpowiedniego kontrahenta. Takiego, który zna się na rzeczy i od razu przejdzie do konkretów. Jeżeli chcesz sprzedać swoje stocki z dodatkami odzieżowymi, wówczas możesz zwrócić się bezpośrednio np. do Odkupimy.com, gdzie możesz liczyć na fachową wycenę i otrzymanie płatności z góry. Co więcej, nie musisz nawet martwić się organizacją transportu – zajmiemy się tym za Ciebie (działamy na terenie całej Polski, a nawet poza granicami naszego kraju). Dlatego jeżeli zastanawiasz się, co zrobić z niesprzedanym towarem, to zachęcamy do kontaktu. Przekonasz się, jaką cenę możesz uzyskać za posiadany asortyment i na jakie inwestycje pozwoli Ci natychmiastowe odzyskanie tego kapitału. Być może handel stokami magazynowymi z dodatkami odzieżowymi będzie właśnie tym rozwiązaniem, którego Twój biznes aktualnie potrzebuje.

Przeczytaj także: Stocki magazynowe z dekoracjami domowymi