Ze względu na długi termin przydatności do spożycia oraz brak szczególnych wymagań co do warunków, w jakich może być transportowana i przechowywana, sucha żywność jest wręcz idealnym towarem z punktu widzenia handlu stokami. I jednocześnie tych samych argumentów można użyć do podważenia sensowności takiego działania. Jak to możliwe? I co ma wspólnego handel stokami magazynowymi z suchą żywnością z przeciwdziałaniem wyrzucaniu jedzenia? Zaraz to wyjaśnimy.

Spis treści

  1. Skoro można poczekać, to po co sprzedawać?
  2. Jest też druga strona medalu
  3. Jak sprzedać stoki z suchą żywnością

Skoro można poczekać, to po co sprzedawać?

Dlaczego w ogóle ktoś chciałby sprzedawać stoki magazynowe z suchą żywnością? Przecież jest to towar, który świetnie znosi długie magazynowanie, nie musi leżeć w chłodni, zdecydowanie nie należy też do towarów sezonowych, które tracą popularność w określonych okresach roku. Nie lepiej zatem poczekać? Prędzej czy później zniknie z półek, stopniowo nabywany przez konsumentów. Dlatego ktoś miałby rezygnować z zysku? Handel stokami magazynowymi z suchą żywnością ma przecież tę ogromną zaletę, że czas odgrywa tu mniejszą rolę niż w przypadku innych artykułów spożywczych. Ponadto dzięki temu, że nad sprzedającym nie wisi widmo rychłego upłynięcia terminu przydatności do spożycia, może on sobie pozwolić na nieco dłuższa poszukiwania odpowiedniego nabywcy. W takich sprzyjających okolicznościach łatwiej jest też wynegocjować satysfakcjonującą cenę.

stoki magazynowe z suchą żywnością

Jest też druga strona medalu

Na pierwszy rzut oka faktycznie tak jest. A jednak mimo to handel stokami z suchą żywnością ma się bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to, aby coś miało się zmienić. Motywacji do sprzedaży takiego asortymentu trzeba bowiem poszukiwać gdzie indziej. Może przed sprzedającym pojawiła się okazja na lepszy zarobek? Tylko potrzebuje do tego wolnej gotówki i/lub wolnego miejsca w magazynie? Może przeszacował popyt i teraz chce chociaż częściowo naprawić ten błąd? Może potrzebuje pilnie gotówki, żeby odzyskać płynność, dokonać nowych inwestycji albo spłacić zobowiązania? A może zamyka interes albo zupełnie zmienia branżę i chce szybko sprzedać towar, który nie będzie pasował do nowego profilu działalności? Każda sytuacja jest inna, dlatego też za każdym razem stocki z suchą żywnością mogą trafiać na rynek z innego powodu. To, co jest ważne, to to, aby obie strony takiej transakcji uzgodniły satysfakcjonujące warunki oraz aby towar finalnie trafił do odbiorcy docelowego, bo koniec końców chodzi przecież o żywność i nikt nie chce w dzisiejszych czasach przykładać ręki do jej marnowania. Dlatego dobrze zorganizowany i powierzony profesjonalistom handel stokami z suchą żywnością może być właśnie dobrym sposobem na uniknięcie takiego marnotrawstwa.

handel stokami z suchą żywnością

Jak sprzedać stoki z suchą żywnością

Jeżeli chcesz szybko i sprawnie sprzedać stoki z suchą żywnością, to nie warto uciekać się do półśrodków w postaci wrzucania ogłoszeń i czekania na nabywcę. Lepiej od razu zadzwonić do specjalistów. W Odkupimy.com od lat handlujemy najróżniejszym towarem w hurtowych ilościach, a handel stokami z suchą żywnością to dla nas, nomen omen, bułka z masłem. Jeżeli chcesz szybko pozbyć się problemu, zwolnić miejsce w magazynie i odzyskać zainwestowaną gotówkę, a jednocześnie zależy Ci na tym, żeby jedzenie znalazło się finalnie na talerzu, to, nieskromnie mówiąc – nie mogłeś lepiej trafić. Profesjonalnie wycenimy Twój towar, zorganizujemy transport i zapłacimy Ci z góry. A następnie szybko skierujemy odkupione od Ciebie stocki z suchą żywnością w dalszą drogę, do miejsc docelowych.Wyróżnia nas doświadczenie i profesjonalizm. Z przyjemnością powitamy Cię w gronie naszych zadowolonych kontrahentów.