Chociaż większość towarów z kategorii tekstyliów domowych nie podlega sezonowym wahaniom popytu, to jednak zdarzają się wyjątki. Należą do nich na przykład poszewki na poduszki z motywem świątecznym, w postaci Mikołajów czy reniferów. Mógłby się jednak pomylić ten, kto zakłada, że handel stokami z tekstyliami opiera się wyłącznie na tego typu produktach. Wszakże zmienia się także moda, choć może mniej dynamicznie, niż chociażby w branży odzieżowej. Niekiedy również sklepy zmieniają swój profil działalności. To wszystko sprawia, że powstają stoki z tekstyliami. A zatem – jak można je sprzedać?

Spis treści

  1. Kilka słów o stokach
  2. Handel stokami z tekstyliami w praktyce
    1. Podsumowanie

Kilka słów o stokach

Zacznijmy jednak od krótkiego wyjaśnienia nomenklatury. Stocki z tekstyliami to nic innego jak hurtowe ilości towarów w postaci zasłon, firanek, dywanów, poszewek… Z jakiegoś powodu nie udało się ich sprzedać i teraz zalegają w magazynie. I choć są to produkty bez daty ważności, to jednak upływający czas wpływa negatywnie na ich wartość. Wzory, kolory, czy też ogólnie pojęty design produktów może zupełnie wyjść z mody, a to będzie miało swoje przełożenie na cenę, jaką można uzyskać za dany przedmiot. Nie warto zatem odkładać na później decyzji o spieniężeniu zalegających stoków. Handel stokami z tekstyliami wcale nie jest bowiem skomplikowany! Zamiast zwlekać i rozważać różne alternatywne rozwiązania, lepiej od razu zgłosić się do specjalistów.

Handel stokami z tekstyliami w praktyce

Cały proces sprzedaży może zamknąć się dosłownie w trzech krokach. Pierwszą rzeczą, jaką należy wykonać, jest oczywiście zgłoszenie się do firmy handlującej stokami i przedstawienie towaru, który chcesz sprzedać. Następnie firma ta przygotowuje profesjonalną wycenę Twojego asortymentu. Jeśli ją zaakceptujesz, to trzecim krokiem jest już organizacja transportu, którą na szczęście bierze na siebie strona kupująca (przynajmniej w przypadku współpracy z Odkupimy.com tak to właśnie wygląda). W tym samym czasie następuje również rozliczenie, ponieważ, zgodnie z najlepszymi praktykami, płatność za odbierany towar dokonywana jest z góry.

Jak widać na powyższym przykładzie, handel stokami magazynowymi z tekstyliami domowymi nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania ze strony sprzedającego. To również należy brać pod uwagę przy kalkulowaniu opłacalności takiego sposobu na rozwiązanie problemu z zalegającym, niechcianym towarem. Twój czas jako przedsiębiorcy jest wszakże bezcenny! Niemożliwym do pominięcia argumentem przemawiającym za współpracą z Odkupimy.com jest również to, że nie trzeba czekać na płatność. Jako sprzedający od razu odzyskujesz zainwestowane w towar środki i możesz nimi dowolnie rozporządzać – na przykład przeznaczając na zaopatrzenie się w nowszy, lepszy, bardziej odpowiadający gustom Twoich klientów towar.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, handel stokami magazynowymi z tekstyliami domowymi, bez względu na to, czy będą to dywany, pościele, poszewki, zasłony czy firany, przebiega w podobny sposób. Firmy handlujące stokami na masową skalę, a do takich zalicza się Odkupimy.com, nie będą wybrzydzać i chętnie przyjmą nawet zróżnicowany towar. Byle był on w ilościach hurtowych. Tym sposobem stocki z tekstyliami mogą przestać być Twoim problemem nawet szybciej, niż się tego spodziewasz.

Przeczytaj także: Stoki magazynowe z odzieżą roboczą oraz ich efektywne wykorzystanie