Rynkiem odzieży rządzą dwie siły, którym nie sposób się przeciwstawić. Pierwszą z nich jest moda, a drugą sezonowość, czyli następowanie po sobie pór roku. Obie sprawiają, że sprzedawcy zmuszeni są zmieniać asortyment na sklepowych półkach. Taka zmiana poprzedzona jest zazwyczaj wyprzedażą. Co jednak dzieje się z produktami, które nie zostaną sprzedane nawet po obniżce cen? Gdzie trafiają stoki z galanterią?

Spis treści

  1. Ponadczasowe, ale sezonowe
  2. Stoki z galanterią, która wyszła z mody
  3. Stoki magazynowe z galanterią – jak je sprzedać?

Ponadczasowe, ale sezonowe

Niech za przykład posłużą nam czarne, skórzane rękawiczki. Wczesną wiosną, a może nawet wcześniej, u schyłku zimy, robią na półkach miejsce dla produktów, które są bardziej przydatne w ciepłych miesiącach. I jako produkt ponadczasowy, niewychodzący z mody, mogą z powodzeniem czekać na kolejny sezon jesienno-zimowy. Będzie to jednak oznaczało, że przez co najmniej pół roku rękawiczki będą spoczywały w odległej części magazynu – jakby na to nie spojrzeć, zajmując miejsce. I o ile w przypadku, gdy będzie to kilka-kilkanaście par, można jeszcze przymknąć na to oko i pozwolić, aby towar tak długo czekał na nabywcę, o tyle w przypadku ilości hurtowych urasta to do rangi problemu, którym należy niezwłocznie się zająć. Tu pojawia się rozwiązaniem znane jako handel stokami z galanterią. Zanim wyjaśnimy, co kryje się pod tym pojęciem, trzeba jeszcze dodać, że zajmowanie cennego miejsca to nie jedyny problem, na jaki mogą nas narazić przykładowe rękawiczki. Równie istotne, o ile nawet nie ważniejsze, jest zamrożenie kapitału, który mógłby przecież przez ten czas pracować i generować przychód. Aby było to możliwe, musi on jednak zostać uwolniony, a następnie ponownie zainwestowany.

Stoki z galanterią, która wyszła z mody

Handel stokami magazynowymi z galanterią jeszcze lepiej sprawdza się w przypadku produktów, które wychodzą z mody. Trzymanie ich do następnego sezonu nie wchodzi w grę, warto je zatem możliwie jak najszybciej sprzedać. Trzeba bowiem pamiętać, iż to, że w danym sklepie towar nie znalazł nabywców, nie oznacza wcale, że jest on bezwartościowy i nie da się na nim zarobić. Często wystarczy, że trafi w miejsce, które odwiedzają inni konsumenci, dla których ważniejsza będzie na przykład jakość produktu albo jego funkcjonalność, niż niemodny już design. To zadanie najlepiej jednak powierzyć już profesjonalistom.

Stoki magazynowe z galanterią – jak je sprzedać?

Jaka jest zatem alternatywa dla trzymania towarów w magazynie aż do następnego sezonu? Można sprzedać od razu całe stocki z galanterią, najlepiej doświadczonej firmie, która zajmuje się tego typu handlem. Można wówczas liczyć z ich strony zarówno na profesjonalną wycenę asortymentu, który chcemy sprzedać, jak i na sprawną i nieangażującą sprzedającego organizację transportu z dowolnego miejsca w kraju, a także na otrzymanie zapłaty z góry. W tym miejscu polecamy serdecznie nasze usługi i zapraszamy do kontaktu. Handel stokami magazynowymi z galanterią, a także z szeroko pojętym asortymentem odzieżowym, to dla nas chleb powszedni i chętnie pomożemy również Państwu w uwolnieniu się od niechcianego towaru.

Przeczytaj także: Stocki magazynowe z tekstyliami domowymi