Praktycznie w każdym biznesie zajmującym się handlem hurtowym lub detalicznym prędzej czy później pojawi się zagadnienie zalegających stoków magazynowych. Na pewno nie jest sytuacja przyjemna. Niektórzy stosują wręcz strategię wyparcia, spychając niesprzedany towar w coraz głębszy kąt magazynu. Niestety problem sam nie zniknie. Wręcz będzie tylko narastał. A trzeba pamiętać, że przy żywności, chemii gospodarczej i kosmetykach, jeszcze bardziej niż w przypadku takiego asortymentu jak odzież czy zabawki, o opłacalności sprzedaży decyduje czas.

Zegar tyka

Niesprzedanych kosmetyków nie tylko nie warto, ale wręcz nie można trzymać w nieskończoność. Gdy upłynie ich termin zdatności do użycia, staną się towarem totalnie bezwartościowym. Aby do tego nie dopuścić należy z odpowiednim wyprzedzeniem pomyśleć o tym, w jaki sposób sprzedać stoki magazynowe z kosmetykami. Podobnie jak w przypadku innych towarów możliwości jest kilka, ale tym razem skoncentrujemy się od razu na tym rozwiązaniu, które jest najszybsze i gwarantuje najwyższą skuteczność. Stocki z kosmetykami to chodliwy towar, a więc znalezienie nabywcy nie powinno przysporzyć Ci trudności.

stoki z kosmetykami

Handel stokami z kosmetykami w praktyce

Wiemy już, że należy działać szybko. Handel stokami magazynowymi z kosmetykami warto rozpocząć zatem od zwrócenia się bezpośrednio do potencjalnego nabywcy. W internecie bez trudu odnajdziesz firmy, które chętnie odkupią Twój towar. Nawet jeżeli pudełka będą uszkodzone. Cały asortyment zostanie najpierw fachowo wyceniony, a płatności za towar możesz spodziewać się z góry. Dobrą praktyką jest również to, aby organizacja całej logistyki związanej z odbiorem stoków leżała po stronie kupującego. Wlicza się w to również pokrycie kosztów transportu. Być może będzie dla Ciebie istotny również fakt, że większość firm o ugruntowanej pozycji na rynku działa na terytorium całego kraju, a więc lokalizacja Twojego magazynu (lub magazynów), w których znajdują się stoki z kosmetykami, nie będzie stanowiła problemu. A najważniejsze, że wszystko odbywa się w ekspresowym tempie. Czas od nawiązania kontaktu do sfinalizowania transakcji może być wręcz liczony w dniach. Dzięki temu nim się spostrzeżesz, w Twoim magazynie zwolni się cenne miejsce, a na koncie pojawi się gotówka. Ciężko o szybszy i bardziej opłacalny sposób na handel stokami z kosmetykami, czyli, jakby nie patrzeć, towarem, który z każdym dniem traci na wartości.

Gdzie trafiają później kosmetykami?

Zastanawiasz się pewnie, co dzieje się dalej, po sprzedaży towarów? Stoki magazynowe z kosmetykami, podobnie jak i z innymi produktami, zostają rozprowadzone za pośrednictwem sieci sklepów wyprzedażowych, cechujących się niskimi cenami oraz bardzo bardzo zróżnicowanym asortymentem. Często jest on drugiej kategorii: zdekompletowany, bez oryginalnych pudełek, przestarzały technologicznie, niemodny, czy właśnie opatrzony krótkim terminem zdatności do użycia. Za pośrednictwem takich sklepów można dotrzeć do mniej wymagających klientów lub do tych, którzy przykładają dużą uwagę do ceny produktów – czy to za sprawą mniej zasobnego portfela, czy też własnych przekonań. Niekiedy może się też zdarzyć, że stoki z kosmetykami trafią finalnie również do internetu albo zostaną skierowane do krajów spoza Unii Europejskiej.

Sprawdź także: Stoki magazynowe z odzieżą – jak na nich zarobić