Słyszałeś o możliwości handlu stokami magazynowymi z narzędziami, ale nie wiesz, na czym to dokładnie polega? Posiadasz towar, którego chcesz się pozbyć, ale nie wiesz, jak się za to zabrać i do kogo się zgłosić? Zastanawiasz się, czy Twoje stocki z narzędziami mogłyby kogoś zainteresować? Jesteś we właściwym miejscu. Za chwilę otrzymasz garść niezbędnych informacji. Zapraszamy do lektury!

Spis treści

  1. Skąd się biorą stoki?
  2. Stocki z narzędziami w praktyce
  3. Co mogą zawierać stoki?

Skąd się biorą stoki?

Stoki magazynowe to nic innego jak nadwyżki towarów, które zalegają w magazynach. Mogą to być między innymi końcówki serii, artykuły sezonowe, nietrafione modele czy zamówienia, które nie zostały odebrane przez nabywcę. Łączy je jedna cecha – zajmują miejsce i nie bardzo wiadomo, co z nimi zrobić. Sprzedaż na sztuki nie wchodzi w grę, nie przyniosła rezultatów albo zwyczajnie nie chcesz się nią zajmować. I tutaj pojawiają się firmy, dla których handel stokami magazynowymi z narzędziami lub innym, praktycznie dowolnym asortymentem, to codzienność. Należy do nich Odkupimy.com. Jeśli problem z zalegającym towarem jest Ci bardzo dobrze znany, to warto zgłosić się do nas. Przygotujemy fachową wycenę i na jej podstawie będziesz mógł zdecydować, czy podjąć z nami współpracę. Co ważne, możesz liczyć na płatność z góry.

stoki z narzędziami

Stocki z narzędziami w praktyce

Stoki magazynowe z narzędziami są o tyle kłopotliwe, że ich waga, a zarazem objętość, bywa znaczna. Z tego powodu przy negocjowaniu warunków sprzedaży warto ustalić od razu, która ze stron zajmuje się organizacją transportu oraz pokrywa jego koszt. Tutaj warto nadmienić, że jeśli zdecydujesz się na współpracę z Odkupimy.com, to cała ta logistyka zostanie zdjęta z Twoich barków. Podejmujemy się organizacji transportu z magazynu położonego w dowolnej części kraju. To u nas standard. Czy można zatem powiedzieć, że handel stokami magazynowymi z narzędziami to bułka z masłem? Tak, jeśli trafi się na odpowiedniego, kompetentnego i zdecydowanego nabywcę, to cała transakcja powinna zostać przeprowadzona szybko i sprawnie, w myśl zasady win-win.

stoki magazynowe z narzędziami

Co mogą zawierać stoki?

Interesujące nas stoki magazynowe z narzędziami po pierwsze nie muszą składać się tylko z narzędzi budowlanych, a po drugie wcale nie muszą obejmować wyłącznie nowych, fabrycznie zapakowanych produktów. Mogą się wśród nich znaleźć np. egzemplarze ze zwrotów, powystawowe, towary drugiego gatunku, posiadające np. wady produkcyjne… Ta lista na pewno nie jest kompletna. Zamiast z góry zakładać, że Twoje stoki z narzędziami się nie nadają – lepiej się z nami skontaktować. Bardzo możliwe, że pozytywnie się zaskoczysz. Ważne, żeby towar faktycznie był w ilościach hurtowych.

Dlaczego w ogóle warto rozważyć handel stokami z narzędziami? Po pierwsze jest to świetny sposób na szybkie pozbycie się zalegającego towaru i, co za tym idzie, odzyskanie cennej przestrzeni magazynowej. Po drugie — masz szybko problem z głowy, jedno zagadnienie mniej na liście do wykonania. I po trzecie, może nawet najważniejsze: odzyskujesz także zamrożoną dotąd gotówkę, która pozwoli Ci zapełnić półki bardziej dochodowym asortymentem — nowocześniejszym i lepiej dopasowanym do potrzeb Twoich klientów.

Przeczytaj także: Stocki magazynowe z dodatkami odzieżowymi