Zmieniająca się moda i następujące po sobie pory roku. Nowe wzory, kolory i fasony. To wszystko z jednej strony napędza sprzedaż ubrań, ale z drugiej generuje problem: co robić z niesprzedanym asortymentem? Gdzie powinny trafić stoki magazynowe z odzieżą? Do tego dochodzi oczywiście kluczowa dla każdego przedsiębiorcy kwestia – jak na nich zarobić? Sprawdźmy, jaki model sprzedaży stoków sprawdzi się najlepiej w Twoim biznesie.

B2C czy może B2B?

Chcąc sprzedać stoki z odzieżą trzeba zadać sobie pytanie, czy wolimy skierować ofertę do odbiorców indywidualnych, czy może od razu do firm. To pierwsze rozwiązanie można spotkać u części marek modowych, które, poza normalnymi salonami sprzedaży, posiadają również sieć outletów. Z czym wiąże się taki model sprzedaży? Na pewno prowadząc handel stokami z odzieżą za pośrednictwem własnych outletów trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nie jest wcale powiedziane, że obniżka cen (która na pewno będzie wyższa od tej, na którą pozwalamy sobie w podstawowych sklepach) spowoduje, że towar zaraz zniknie z półek. Nadal bowiem możemy nie trafiać z naszą ofertą do odpowiedniego klienta. Z drugiej strony mamy wciąż pełną kontrolę nad cenami. Sprzedaż detaliczna w outletach pozwala więc uzyskać wyższą cenę za sztukę odzieży niż wówczas, gdy negocjujemy z odbiorcą hurtowym zapłatę za całe stoki magazynowe z odzieżą. W tym przypadku wrażenie wyższego zarobku może być jednak złudne, Trzeba przecież mieć cały czas na uwadze niemałe koszty prowadzenia outletów – najem lokali, wynagrodzenie personelu, marketing itp. Wszystko to może stawiać pod znakiem zapytania opłacalność prowadzenia własnych outletów.

Handel stokami z odzieżą poza outletami

Więc może to jednak hurtowy handel stokami magazynowymi z odzieżą jest bardziej uzasadniony z punktu widzenia rachunku ekonomicznego? Przyjrzyjmy się temu rozwiązaniu, żeby na pewno odpowiednio zarobić na stokach. Tutaj również mamy przynajmniej dwie alternatywne drogi do wyboru. Możemy sami wycenić nasze stocki z odzieżą i zamieścić w internecie ogłoszenie sprzedaży, a następnie czekać, aż zgłosi się kupiec. Niestety ponownie jako wadę tego rozwiązania można wskazać czas, w który trzeba się uzbroić – i który działa na naszą niekorzyść. Im starsze, bardziej “przeterminowane” kolekcje, tym trudniej będzie się ich pozbyć, o uzyskaniu dobrej ceny nawet nie wspominając. Jakie jest zatem inne wyjście?

stoki z odzieżą

Odkupimy Twój towar

Można wziąć sprawy w swoje ręce i wykonać telefon do firmy handlującej stokami. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem chętnie uwolni nas od problemu. Do polecanych firm w branży należy Odkupimy.com. Handel stokami magazynowymi z odzieżą to dla jej pracowników chleb powszedni. Nie tylko dokonają fachowej wyceny, ale również sami zajmą się organizacją transportu. Współpraca z Odkupimy.com to ogromna oszczędność czasu, a jednocześnie dowód na to, że na stokach z odzieżą da się dobrze zarobić. Za wyborem tego rozwiązania przemawia również fakt, że zapłatę za towar można otrzymać z góry, dzięki czemu pieniądz może od razu zacząć ponownie pracować. A przecież będziesz potrzebować gotówki, aby wypełnić zwolnione właśnie miejsce w magazynie nowym towarem, z aktualnej kolekcji.

Sprawdź także: Stoki magazynowe z obuwiem – czy taki handel się opłaca?