Nowoczesna elektronika otacza nas z każdej strony. Co więcej, wkracza do kolejnych obszarów naszego życia za sprawą nowinek technicznych z kategorii smart dom. Jednocześnie urządzenia elektroniczne bez wątpienia zaliczają się do przedmiotów, które najszybciej tracą na wartości. Co można zrobić, żeby niepotrzebnie nie przepłacać? Czy jest jakiś sposób na tanią elektronikę? I co mają z tym wszystkim wspólnego stoki magazynowe z RTV?

Spis treści:

Dla mniej wymagających

Nie każdy musi mieć najnowszego smartfona, wyposażonego we wszystkie zdobycze techniki. Zdecydowana większość klientów nie zna nawet wszystkich “gadżetów”, w które producent wyposażył ich telefon. Z tego powodu ich potrzebom bez trudu sprosta model z zeszłego sezonu albo nawet sprzed dwóch. Będzie przy tym przynajmniej o ⅓ tańszy. Podobnie jest z komputerami. Mało który przeciętny użytkownik będzie w stanie wykorzystać pełną moc obliczeniową nowoczesnych laptopów. Gdzie jednak szukać starszych modeli, skoro na sklepowych półkach dominują nowości? Czy jesteśmy skazani na urządzenia używane? Otóż nie. Tutaj właśnie pojawiają się tytułowe stoki magazynowe z RTV.

handel stokami magazynowymi z rtv

Skąd biorą się stocki z RTV?

Popularne sieci sklepów z elektroniką kuszą nas nowinkami i zachęcają do częstego wymienia elektroniki “na nowszy model”. Nic więc dziwnego, że wolą nie pokazywać klientom zeszłorocznych premier. Bo jak mieliby przekonać nas do zakupu, podczas gdy na półce nadal znajduje się taki sam smartfon, jaki klient ma od roku lub dwóch w kieszeni? Poza tym na nowinkach można najwięcej zarobić. Nie trzeba organizować obniżek cen, aby ustawiała się po nie kolejka chętnych.

Normalnym zjawiskiem jest zatem to, że cały niesprzedany asortyment znika z półek sklepowych i magazynów, gdy tylko producent wypuszcza na rynek nowy model. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co dzieje się z nimi dalej? Wtedy właśnie rozpoczyna się handel stokami z RTV. Hurtowe ilości towaru, w tym również egzemplarze powystawowe oraz pochodzące ze zwrotów, odbierane są przez pośredników, którzy dają im drugie życie. W końcu nadal są to pełnowartościowe urządzenia, które mogą z powodzeniem służyć przez kilka lat licznemu gronu klientów, którzy nie są entuzjastami najnowszych technologii, za to wolą oszczędzić przy zakupie.

Gdzie szukać tańszej elektroniki?

W poszukiwaniu takich okazji cenowych warto skierować się do outletów, do których trafiają stoki magazynowe z RTV. Mogą to być zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Trzeba tylko zwracać uwagę na opis, w którym może znajdować się informacja na temat warunków gwarancji oraz tego, czy dany egzemplarz pochodzi z ekspozycji, czy ma za sobą jakieś naprawy lub czy posiada wady w postaci np. zarysowań na obudowie. Z kolei poszukując laptopa można natrafić na modele pochodzące z innych rynków europejskich, które będą różniły się układem symboli na klawiaturze. Sprzedawcy zazwyczaj dołączają do nich komplet naklejek na klawisze, ale dla niektórych klientów może to być dyskwalifikujące, jako mało estetyczne rozwiązanie.

stocki z rtv

Posługiwaliśmy się dotąd przykładem smartfonów i komputerów, ale oczywiście handel stokami magazynowymi z RTV nie ogranicza się tylko do tych urządzeń. Obejmuje praktycznie cały asortyment sklepów z elektroniką, począwszy od drobnej elektroniki, takiej jak smartwatche czy słuchawki, aż po telewizory o przekątnej kilkudziesięciu cali. Firmy prowadzące handel stokami z RTV, do których zalicza się Odkupimy.com, są z reguły zainteresowane całą paletą produktów z kategorii domowej elektroniki.

Sprawdź także: Stoki magazynowe z AGD – czyli jak niedrogo wyposażyć mieszkanie