Rozglądasz się za nowym rowerem w grudniu? Albo za nartami w czerwcu? Jeśli tak, to należysz do mniejszości. Prowadzący sklepy dobrze o tym wiedzą, dlatego nie będą cennego miejsca na półkach “marnować” na towar, który ma w danym momencie niewielkie szanse na znalezienie nabywcy. Lepiej wykorzystać przestrzeń do zaprezentowania tego, czego aktualnie szuka większość. Wszystko oczywiście w imię zwiększania zysków. Czy wobec tego handel stokami ze sprzętem sportowym ma w ogóle rację bytu? I dla kogo może być opłacalny?

Wszystkim rządzi pogoda

W sklepach sportowych podobnie jak odzieżowych, asortyment na półkach zmieniany jest co najmniej dwa razy w roku. Na początku wiosny deski snowboardowe, łyżwy i kurtki puchowe zastępowane są przez rowery, deskorolki i stroje kąpielowe. Jesienią cała ta operacja powtarza się. Pewnie mało który klient zastanawia się, co dzieje się z niesprzedanymi artykułami, na które skończył się właśnie sezon. Gdzie trafiają całe stoki ze sprzętem sportowym? Istnieją w zasadzie dwa rozwiązania. 

Gdzie trafiają stoki ze sprzętem sportowym?

W pierwszym scenariuszu produkty, które nie zostały sprzedane nawet w trakcie kończących sezon wyprzedaży, trafiają do magazynu. Tam spokojnie czekają przez pół roku, aż ponownie dostaną szansę, aby zaprezentować się kupującym. Doświadczony przedsiębiorca szybko dostrzeże wady takiego rozwiązania. Trzymanie dużych zapasów przez długi czas generuje koszty, chociażby związane z utrzymaniem lub wynajmowaniem niezbędnej przestrzeni magazynowej. A stocki ze sprzętem sportowym nie należą do artykułów łatwych w przechowywaniu, ze względu na spore gabaryty i nietypowe kształty. Dodatkowo zamrożony w towarze kapitał przez całe miesiące nie będzie pracował.

stoki magazynowe ze sprzętem sportowym

A może lepiej sprzedać stoki magazynowe ze sprzętem sportowym?

Na szczęście, jak już wspomnieliśmy, jest jeszcze inne rozwiązanie. Zamiast czekać aż do kolejnego sezonu, można za jednym zamachem sprzedać cały zalegający towar. Jest to łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Firmy, dla których handel stokami ze sprzętem sportowym stanowi chleb powszedni, chętnie odkupią Twój towar w ilościach hurtowych. Co więcej, będą zainteresowane nie tylko fabrycznie nowymi egzemplarzami, ale również produktami wybrakowanymi, niekompletnymi, pochodzącymi ze zwrotów czy z ekspozycji. Mogą być pozbawione metek czy oryginalnych pudełek. Jeśli sprzedając stoki magazynowe ze sprzętem sportowym zdecydujesz się na współpracę z Odkupimy.com, nie będziesz musiał także martwić się o transport. Odbierzemy towar z dowolnego miejsca w Polsce, a nawet poza jej granicami. Warto również nadmienić, że dokonujemy płatności z góry, dzięki czemu Twój kapitał będzie mógł od razu zacząć ponownie dla Ciebie pracować.

Zmienia się moda i technologia

Kiedy rozmawiamy o nowinkach technologicznych, na myśl przychodzą nam w pierwszej kolejności smartfony, inteligentne domy czy samochody. A przecież ciągły postęp nie omija nart, rowerów czy rakiet do tenisa. To również on sprawia, że handel stokami magazynowymi ze sprzętem sportowym jak najbardziej ma rację bytu. Klienci odwiedzający np. renomowany sklep z nartami nie zainteresują się modelami sprzed dwóch sezonów. Z perspektywy sprzedawcy lepiej zatem odsprzedać starszy asortyment i zatowarować się najnowszymi modelami, na których można uzyskać wysoką marżę. Jak widać, stocki ze sprzętem sportowym opłaca się sprzedać możliwie szybko, ponieważ czas działa tu na niekorzyść sprzedającego. Towar z sezonu na sezon starzeje się pod względem designu oraz wykorzystanych technologii, co negatywnie wpływa na jego wartość.

Polecamy również wpis, z którego dowiesz się, jak wyglądają stoki magazynowe z akcesoriami GSM.