Nie bez przyczyny szklanki i kieliszki są jednymi z najpopularniejszych prezentów wręczanych na parapetówkach. Dźwięk tłuczonego szkła towarzyszy większym i mniejszym uroczystościom, a i codzienna eksploatacja nie jest dla tych delikatnych wyrobów łaskawa. Kruchość szkła bez wątpienia napędza sprzedaż. Mimo wszystko jednak rynek nie jest oczywiście w stanie wchłonąć całej produkcji – czy to rodzimej, czy tej pochodzącej z importu. W efekcie stoki magazynowe ze szkłem potrafią urosnąć do rangi problemu, którego nie da się już dłużej bagatelizować. Co zatem możesz zrobić jako przedsiębiorca? Chcesz sprzedać stoki ze szkłem? Zastanawiasz się, jak wygląda handel nimi? Dobrze trafiłeś!

Spis treści

  1. Od czego zacząć?
  2. Handel stokami ze szkłem krok po kroku
  3. Skąd się biorą stoki

Od czego zacząć?

Decydując się na handel stokami magazynowymi ze szkłem trzeba zdawać sobie sprawę z dwóch kwestii. Po pierwsze, nie jest to tak chodliwy towar jak stoki z odzieżą czy elektroniką. Samo wystawienie ogłoszenia i czekanie, aż zgłoszą się chętni, to za mało. Po drugie, organizacja transportu może być skomplikowana, a co za tym idzie – kosztowna. Na szczęście można znaleźć wyjście, które rozwiązuje oba te problemy. O czym mowa? O zgłoszeniu się bezpośrednio do wyspecjalizowanej firmy zajmującej się handlem stokami. Firmy takie jak Odkupimy.com mają nie tylko świetne rozeznanie w rynku, ale także rozbudowaną sieć odbiorców niemal każdej kategorii towarów. Co za tym idzie, mogą zaoferować korzystną cenę, a także rewelacyjne warunki zakupu. Dzięki odpowiedniemu doświadczeniu nawet stoki magazynowe ze szkłem nie będą stanowiły większego wyzwania.

stoki magazynowe ze szkłem

Handel stokami ze szkłem krok po kroku

Decyzja zapadła. Wiesz, że chcesz pozbyć się niesprzedanych artykułów ze szkła. Zdajesz sobie sprawę, że przyniesie to firmie same korzyści. Zwolni się sporo miejsca w magazynie, a konto zasili pokaźny zastrzyk pieniędzy. Już pewnie masz nawet plan, w co je zainwestować. Wobec tego nie ma na co czekać. Zadzwoń do firmy handlującej stokami (np. do Odkupimy.com) i opowiedz, jakiego rodzaju towar masz do sprzedania. W kolejnym kroku wycenimy Twoje stoki ze szkłem. Po ustaleniu korzystnej dla obu stron wartości transakcji, pozostanie już tylko kwestia transportu oraz zapłaty. Tutaj możemy pochwalić się dobrymi praktykami w postaci dokonywania płatności z góry – Twoje pieniądze mogą natychmiast zacząć ponownie na Ciebie pracować! Ale to nie wszystko. Zajmiemy się także organizacją transportu z dowolnego, wskazanego przez Ciebie miejsca. Nie musisz się martwić, czy odpowiednio zabezpieczyłeś towar i czy stocki ze szkłem dotrą do celu w stanie nienaruszonym. To już nasze zadanie.

handel stokami magazynowymi ze szkłem

Skąd się biorą stoki?

Ogromną część rynku zbytu dla szklanych produktów stanowi gastronomia – kawiarnie, restauracje, sale weselne… Jeszcze do niedawna wydawało się, że jest to stabilna grupa odbiorców. Potem jednak świat stanął w obliczu pandemii. Długotrwała przerwa w działalności gastronomii i hoteli wygenerowała stocki ze szkłem, które do dziś nie zostały rozładowane. Zresztą popyt na szklanki, kufle i kieliszki nie wrócił do poziomu sprzed 2020 r. Po zniesieniu obostrzeń nie wszystkie lokale wróciły do normalnej działalności. Zresztą fala bankructw nadal zbiera swoje żniwo, z tą jedynie różnicą, że teraz główną przyczyną nie jest pandemia, ale drastyczne wzrosty cen energii oraz inflacja, pociągająca za sobą rosnące żądania płacowe. Wszystko to sprawia, że, jak już wspomnieliśmy powyżej, handel stokami ze szkłem na własną rękę może być prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście poznałeś już rozwiązanie, które pozwala szybko uwolnić się od niepotrzebnego towaru.