Serduszka, świeczki, balony. Słodycze, bielizna, pluszaki. Asortyment produktów walentynkowych jest bez wątpienia szeroki, a specjaliści od marketingu co roku prześcigają się w wymyślaniu nowości, które przyciągną konsumentów właśnie do ich sklepów. Popyt jest jednak ograniczony, a już na pewno mniejszy od podaży. Niektórzy buntują się przeciwko obchodzeniu tego, jak sami mówią, skomercjalizowanego święta. Rosnący odsetek społeczeństwa stanowią też single. Zaraz po 14 lutego w sklepach następuje liczenie zysków oraz szacowanie, jak duże stoki z artykułami walentynkowymi nie opuściły magazynów. Czy ten problem dotknął także Twojego biznesu?

Czym charakteryzują się stoki z artykułami walentynkowymi

Towary sezonowe związane stricte z jakąś okazją, takie jak dekoracje świąteczne, halloweenowe dynie czy właśnie artykuły walentynkowe, mają szansę znaleźć nabywców tylko w określonym oknie czasowym, którego długość liczona jest de facto w tygodniach. Potem następuje moment kulminacyjny (czyli dane święto) i… popyt spada praktycznie do zera. Czy wobec tego stocki z artykułami walentynkowymi muszą czekać w magazynie sprzedawcy przez okrągły rok, zanim dostaną kolejną szansę na przyciągnięcie nabywcy? To wymagałoby od przedsiębiorcy prawdziwie anielskiej cierpliwości. Na szczęście w niektórych produktach można dopatrzeć się pewnych cech przemawiających na rzecz ich uniwersalności, które to cechy, odpowiednio przedstawione, pozwolą im spełniać w oczach klientów rolę prezentów na Dzień Kobiet, obchodzony przecież nie tak długo po walentynkach.

Czy zatem oznacza to, że cała reszta miłosnych podarunków skazana jest na trafienie w najdalszy kąt magazynu i na zapomnienie przez kolejne 12 miesięcy? Ależ skąd! Istnieje przecież coś takiego, jak handel stokami magazynowymi z artykułami walentynkowymi. Produktom może on dać “drugie życie”, a sprzedającemu – zastrzyk gotówki i wolną przestrzeń magazynową.

Handel stokami z artykułami walentynkowymi – jak to działa?

Główną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że za pośrednictwem jednej transakcji można pozbyć się wszystkich niechcianych produktów. Mogą być różne, jednakowe, brzydkie, ładne, duże albo wręcz mikroskopijne. Firmy skupujące stoki nie wybrzydzają – wezmą wszystko, czego chcesz się pozbyć. Wszystko zaczyna się od podjęcia przez Ciebie kontaktu, następnie następuje wycena towaru, akceptacja przez Ciebie kwoty transakcji i… na tym właściwie koniec. Pieniądze, wypłacane z góry, trafiają na konto firmowe, a firma, która odkupuje od Ciebie stoki magazynowe z artykułami walentynkowymi sama organizuje nawet ich transport prosto z Twojego magazynu – bez względu na to, w jakiej części kraju jest on zlokalizowany. 

Podsumowanie

Czy wobec tego handel stokami z artykułami walentynkowymi się opłaca? Jak najbardziej! Wystarczy policzyć, jaki zysk sprzedawca jest w stanie osiągnąć obracając przez rok gotówką odzyskaną po sprzedaży stocków z artykułami walentynkowymi. Nawet jeśli sprzeda je poniżej pierwotnej ceny zakupu, to przez rok nadrobi z nawiązką tę stratę. Rozważając opłacalność sprzedaży stocków trzeba też uwzględnić koszt utraconych możliwości powstający w przypadku trzymania przez rok w magazynie artykułów walentynkowych. Zachęcamy do dokonania własnych obliczeń, wliczając koszty magazynowania i brak zysków z kapitału, a następnie zapraszamy do kontaktu z nami celem dokonania niezobowiązującej wyceny stoków z artykułami walentynkowymi.