Aktualności
Blog
Z jakich branż można sprzedać nadwyżki magazynowe?
Nie wszystkie produkty z Twojej oferty cieszą się tak dużym zainteresowaniem, jak przewidywałeś w swoim planie sprzedażowym. W Twoim sklepie pozostają końcówki kolekcji, które nie mają już szerokiej rzeszy klientów. W magazynie zalega towar wyprodukowany w ilości większej, niż jest na niego zapotrzebowanie i popyt. Istnieją branże sprzedające nadwyżki magazynowe, co pozwala im przywrócić płynność finansową, wznowić produkcję, przyśpieszyć rozwój i zwolnić miejsce w magazynach dla nowych produktów. Z jakich branż nadwyżki magazynowe mogą być sprzedawane i firmy zajmujące się ich skupem będą w stanie je przyjąć?
Branże najczęściej sprzedające nadwyżki magazynowe
Największe problemy ze zbytem towaru mają producenci i sklepu z branży odzieżowej oraz zajmujące się elektroniką. Dzieje się tak ze względu na dużą zmienność trendów, a to oznacza, że zainteresowanie konkretnymi produktami bardzo szybko spada. Pojawiają się nowe, które koncentrują uwagę klientów. Te branże sprzedające stoki magazynowe mogą też liczyć na pomoc firm, które zajmują się ich skupem. Odzież i elektronika są bardzo często produktami wymiany handlowej. Doskonale wiemy, iż każdy kolejny sezon to inne fasony, kolory i wzory. Zaawansowana technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a współczesne społeczeństwo jest niezwykle podatne na te zmiany.
Nadwyżki magazynowe – branże z dużymi problemami zalegających towarów
Bardzo duży problem z zalegającym towarem jaką producenci artykułów spożywczych oraz sklepy zajmujące się ich sprzedażą. Przetwórstwo spożywcze i kosmetyczne to branże sprzedające nadwyżki magazynowe równie chętnie, jak jest to w przypadku odzieży i elektroniki, jednak z innych powodów. W tym przypadku nie chodzi o zmianę trendów modowych, lecz o zbliżający się koniec daty ważności i przydatności do spożycia. Zarówno artykuły spożywcze, jak też kosmetyki po określonym czasie przestają być bezpieczne dla zdrowia człowieka i nie nadają się do jedzenia lub użycia. Jeżeli więc wyprodukujemy ich za dużo lub też wyposażymy półki sklepowe w ich ilość, która jest niemożliwa do sprzedania w odpowiednim czasie, warto jest skorzystać z oferty handlu stokami magazynowymi. W przeciwnym razie zalegające produkty przeterminują się i nie będzie można już odzyskać zainwestowanych pieniędzy.
Sezonowe towary
Branże sprzedające stoki magazynowe charakteryzują się najczęściej sezonowością. Dotyczy to już wspomnianej odzieży. Latem kupujemy inne ubrania niż zimą. Można byłoby je magazynować przez kolejny rok i sprzedać wraz z nadejściem sezonu. Nowe trendy jednak uniemożliwiają prowadzenie takiego systemu sprzedaży. Są oczywiście ubrania ponadczasowe i pomimo upływu miesięcy wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. To jednak pojedyncze egzemplarze.
Sezonowość charakterystyczna jest również dla artykułów szkolnych. Największe zapotrzebowanie na nie jest w drugiej połowie sierpnia i na początku września, kiedy rozpoczyna się rok szkolny. Wówczas firmy produkuje je w dużych ilościach, a księgarnie i sklepy z artykułami papierniczymi gromadzą je z niemałym zapasem. Później niestety zalegają w magazynach. Inne branże sprzedające stoki magazynowe to wydawnictwa i drukarnie. Książki największym zainteresowaniem cieszą się w pierwszych tygodniach po ich wydaniu. Nawet bestsellery nie sprzedają się równie dobrze we wszystkich miesiącach. O sezonowości możemy mówić też u producentów i sprzedawców zabawek. Kiedy sprzedajemy ich najwięcej? Przed świętami Bożego Narodzenia i przed Dniem Dziecka. Pomimo, że jest na nie duże zapotrzebowanie, to nie każdy okres w roku dla tych branży jest równie owocny.
Z jakich branż nadwyżki magazynowe sprzedawane i odkupywane są najczęściej i najchętniej? Jest to z pewnością branża odzieżowa, spożywcza, elektronika, kosmetyki, ale też zabawki, książki i artykuły szkolne.
Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami.