Nadwyżki magazynowe są utrapieniem wielu przedsiębiorców. Zalegając w magazynach uniemożliwiają przechowywanie nowych towarów co często wiąże się z koniecznością dodatkowego wynajmu obiekty przeznaczonego na składowanie produktów. Obciążają firmę często wpływając negatywnie na jej rozwój oraz możliwości poszerzania oferty. Obecnie wielu przedsiębiorców decyduje się na sprzedaż nadwyżek. Ile można zarobić podejmując taki krok? Jakie są inne sposoby na pozbycie się stoków magazynowych?

Sprzedaż nadwyżek firmom

Nadwyżki magazynowe często stają się problemem dopiero w momencie likwidacji hurtowni, przedsiębiorstwa. Niekiedy są one również problematyczne nawet w dobrze prosperujących firmach, których specyfika często jest bezpośrednio powiązana z występowaniem owego zjawiska. Do branży, w których stoki magazynowe są popularne, należy przemysł obuwniczy czy odzieżowy. Często występuje sytuacja że dany fason nie trafi w gusta klientów, co spowoduje, że nie zostanie on sprzedany.

Gromadzące się nadwyżki mogą skutecznie utrudniać dalsze wprowadzanie nowych towarów co może powodować zastój, brak rozwoju i postępu w przedsiębiorstwie. Obecnie możliwe jest skorzystanie z oferty wielu firm, które zajmują się skupem nadwyżek magazynowych. Wysokość zarobu jaki możemy uzyskać decydując się na ten krok jest zależna od wielu czynników. Jedynym z nich jest rodzaj towaru. Jeśli produkty są w stanie zostać łatwo sprzedane, są interesujące, modne, mogą wzbudzić ciekawość społeczeństwa zazwyczaj mogą być wycenione drożej.

Niekiedy w magazynach składowane są produkty uszkodzone lub wadliwe. W ich przypadku cena sprzedaży nie będzie na wysokim poziomie. To ile zarobimy oddając nadwyżkę na skup jest zależna także od jakości towarów i ich rodzaju. Produkty bardziej ekskluzywne z pewnością będą wiązały się z wyższymi cenami, co przełoży się na osiągnięcie większego zysku.

Znacznie łatwiej sprzedać produkty markowe, które są popularne i modne, nawet jeśli cechują się niższą jakością czy wadliwym wykończeniem.

Zdecydowanie się na sprzedaż nadwyżek magazynowych profesjonalnym firmom szybko odciąża przedsiębiorstwo. Wiele prosperujących firm takich jak Odkupię, oferuje dodatkowo zapewnienie transportu towarów co gwarantuje jeszcze większą wygodę i szybkość transakcji. Firmy zajmujące się skupem przyjmują różnorodne produkty zarówno z branży obuwniczej, odzieżowej, kosmetycznej, chemicznej i wielu innych. Skupiają się one na zakupie nadwyżek w ilościach hurtowych.

W jaki inny sposób można pozbyć się nadwyżek magazynowych?

Nadwyżki magazynowe mogą również zostać sprzedane w specjalnie otwartych w tym celu outletach. Wiele przedsiębiorstw oprócz prowadzenia podstawowej działalności i sprzedaży obsługuje również outlety, w których oferowane są niesprzedane produkty. Przeważnie towar ten jest w znacznie niższych cenach, co sprawia że klienci chętnie odwiedzają tego typu placówki. Minusem zdecydowania się na otwarcie i prowadzenie outletów jest konieczność poniesienia dodatkowych kosztów. Są one związane z wynajęciem obiektu, który zostanie dostosowany pod sklep, zatrudnieniem obsługi, a także rachunkami za prąd czy wodę.

Niekiedy wartość sprzedanych towarów jest na tyle niewielka, że prowadzenie tego typu działalności okazuje się zupełnie nieopłacalne. Co więcej nadwyżka, zwłaszcza jeśli dotyczy ogromnych ilości wciąż często zajmuje sporą część magazynu. Przekłada się to na spowolnienie rozwoju całego przedsiębiorstwa co może w konsekwencji odbić się negatywnie na całej sytuacji finansowej. Podjęcie decyzji o sprzedaniu towarów zalegających w magazynach firmie zajmującej się skupem często uważane jest za bezpieczniejsze i pozwalające na szybkie pozbycie się zbędnych zapasów.

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami.