Jeśli w Twoim magazynie znajdują się towary, które zalegają, bo nie udało się ich sprzedać, to warto się zastanowić nad sposobem pozbycia się nadwyżek, czyli rozważyć sprzedaż stoków magazynowych. Dlaczego jest tak ważne dla Twojego przedsiębiorstwa? Bo możesz dzięki temu zwolnić przestrzeń magazynową pod nowe produkty, a przede wszystkim szybko i bezpiecznie upłynnić zainwestowany w nie kapitał, by skupić się na rozwoju swojej firmy.

Jak powstają stocki magazynowe?

Tworzenie się nadwyżek asortymentu w magazynach jest rzeczą powszechną i zupełnie normalną. Może być efektem wielu różnych czynników i wcale one nie muszą świadczyć o braku gospodarności przedsiębiorstwa. Najczęściej jest to efekt zmiany popytu na dane dobra, wynikłe wskutek dynamicznie zmieniającego się rynku i nowych zachowań konsumenckich. Poza tym, zalegające stany magazynowe mogą być efektem:

  • zwrotami z sieci handlowych, którym nie udało się sprzedać danego towaru
  • produktami drugiej kategorii jakościowej, powstałych wskutek np. błędów produkcyjnych
  • artykułami spożywczymi o krótkim terminie przydatności, gdy nie udało się ich w porę zbyć
  • nadwyżkami produkcyjnymi, przy niewłaściwymi realizacji planów, co może się zdarzyć w każdej firmie
  • zmianą polityki magazynowej w danej firmie, gdy pojawia się potrzeba nowej przestrzeni na nowe produktygdzie sprzedać stoki magazynowe

Sposoby na zbycie nadwyżek magazynowych

Posiadanie nadwyżek magazynowych powoduje, że wiele przedsiębiorstw podejmuje decyzje o ich pozbyciu się. Odpowiednio zarządzana przestrzeń magazynowa, to także mniejsze koszty jej obsługi. Zatem jak sprzedać stocki magazynowe? Jeśli nie udało się sprzedać całego lub większości towaru w normalnej dystrybucji handlowej, to firmy mogą podejmować szereg różnych działań własnych, dzięki którym z zyskiem mogą wyczyścić swoje magazyny, np.:

  • organizowanie promocji w ramach działalności handlowej – co nie zawsze może pobudzić popyt
  • tworzenie outletów – ze stałymi, wysokimi obniżkami cen względem cen wyjściowych, co ma zachęcić konsumentów do ponownego rozważenia zakupu towaru
  • tworzenie tzw. sklepów pop-up – czyli powstających na krótki okres czasu sklepów z obniżkami hurtowymi na poziomie nawet 80%, co ma na celu szybkie „wyczyszczenie” magazynów

Natomiast najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się nadwyżek magazynowych jest sprzedaż stoków magazynowych do specjalizujących się w tej branży firm.

Jak szybko i skutecznie sprzedać stocki magazynowe?

Rozwiązaniem problemów związanych z nadwyżkami magazynowymi skutecznie mogą zająć się specjalne przedsiębiorstwa, które są w stanie je skupić, by dalej nimi obracać. Zatem gdzie sprzedać stocki magazynowe? Wystarczy poszukać odpowiedniego specjalisty w branży, który jest w stanie zainwestować w Twój stok magazynowy. Najlepsze podmioty cechują się w tym zakresie:

  • wieloletnim doświadczeniem na rynku w branży handlu hurtowego, jak i detalicznego – żeby współpracować z partnerem, który zna się na handlu tak, jak Ty
  • praktyką w skupie stoków magazynowych – żeby zyskać pewność i bezpieczeństwo współpracy z profesjonalistą
  • natychmiastową płatnością za zakupione towary – żeby szybko upłynnić zainwestowany przez Ciebie kapitał
  • odbiorem własnym nadwyżek z Twojego magazynu – żeby szybko zwolnić miejsce w Twoim magazynie
  • możliwością skupu produktów wielu asortymentów – żeby mieć pod ręką jednego sprawdzonego partnera

Decydując się na skorzystanie z usług najlepszego przedsiębiorstwa zajmującego się skupowaniem nadwyżek magazynowych, zyskujesz przede wszystkim pewność natychmiastowego odzyskania zamrożonych w zalegającym towarze środków, jak i wyczyszczenie magazynów pod nowe produkty, żeby spokojnie móc skupić się na dalszym rozwoju Twojej firmy.

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami.