Rosnące koszty energii, wahania kursów walut, malejąca zdolność nabywcza Polaków. To wszystko w mniejszym lub większym stopniu dotyka chyba każdego przedsiębiorcę. Jeśli dodamy jeszcze trudności ze zbytem towaru, sytuacja robi się poważna. Co zatem może zrobić przedsiębiorca, aby spieniężyć swoje stocki z artykułami galanteryjnymi? Czy sukcesywne obniżanie cen i czekanie, aż zjawią się klienci, to na pewno jedyne wyjście?

Spis treści

  1. Stoki z artykułami galanteryjnymi — sposób na dodatkową gotówkę?
  2. Stoki z artykułami galanteryjnymi — jakie towary do nich trafiają?
  3. Przebieg transakcji stocków magazynowych z artykułami galanteryjnymi

Stoki z artykułami galanteryjnymi — sposób na dodatkową gotówkę?

Handel stokami magazynowymi z artykułami galanteryjnymi to uniwersalne remedium na wiele trudności, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy w tych wymagających czasach. Pozwala błyskawicznie odzyskać płynność finansową. Trzeba jednak trafić na odpowiedniego kupującego. A najlepiej samemu wykonać pierwszy krok, czyli zgłosić się do przedsiębiorstwa wyspecjalizowanego w handlu stokami magazynowymi z artykułami galanteryjnymi. Można wymienić co najmniej dwa plusy takiego rozwiązania. Po pierwsze — oszczędność czasu. Nie czekasz, aż ktoś się zgłosi po towar, tylko od razu przechodzisz do konkretów, czyli omawiania ceny oraz terminu odbioru. Po drugie — wiesz, kto jest, nomen omen, po drugiej stronie, czyli masz możliwość sprawdzenia wiarygodności kontrahenta, zanim jeszcze nawiążecie kontakt. Wystarczy nawet przejrzeć komentarze dostępne w internecie. 

stoki magazynowe z artykułami galanteryjnymi

Stoki z artykułami galanteryjnymi — jakie towary do nich trafiają?

Być może zastanawiasz się teraz, czy w Twoim przypadku handel stokami z artykułami galanteryjnymi jest możliwy. W jaki sposób można stwierdzić, czy Twój asortyment się do tego nadaje? Podstawową kwestią jest ilość. Jeśli masz tylko pojedyncze sztuki — trzeba niestety poszukać innego rozwiązania. Jeśli natomiast dysponujesz ilościami hurtowymi — jesteś na dobrej drodze. Innym czynnikiem, który często budzi wątpliwości sprzedających jest stan poszczególnych produktów. Na pewno nie mogą być one używane, ale już niekompletne, powystawowe, pozbawione metek czy w uszkodzonych opakowaniach, pochodzące ze zwrotów – jak najbardziej. Takie stocki z artykułami galanteryjnymi mogą stanowić przedmiot sprzedaży. Najchętniej skupowane są całe palety czy całe opakowania. Wynika to, chociażby ze względów logistycznych. Towar w takiej formie łatwiej przetransportować, magazynować, a następnie dystrybuować dalej. Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje stocki magazynowe z artykułami galanteryjnymi będą się nadawały — najlepiej po prostu zapytać. Wystarczy wysłać maila lub zatelefonować.

handel stokami magazynowymi z artykułami galanteryjnymi

Przebieg transakcji stocków magazynowych z artykułami galanteryjnymi

Wiemy już, dlaczego handel stokami magazynowymi z artykułami galanteryjnymi to dobry sposób na wyjście z finansowych tarapatów – lub zwyczajne pozbycie się problemu z zalegającym towarem. Wiemy też, jakie produkty można w ten sposób sprzedać. Jak zatem przebiega sama transakcja? Wspomnieliśmy już, że najszybszym sposobem jest zgłoszenie się bezpośrednio do kogoś, kto handluje stokami, czyli np. do Odkupimy.com. Potencjalny kupujący będzie potrzebował możliwie kompletnej specyfikacji towaru, aby na jej podstawie przygotować fachową wycenę. Zazwyczaj jest ona gotowa w ciągu kilku dni roboczych. Gdy kwestie finansowe zostaną ustalone pomiędzy obydwoma stronami, można przystąpić do odbioru towaru. W przypadku Odkupimy.com wygląda to w ten sposób, że sami organizujemy cały transport. Możemy odebrać stoki z artykułami galanteryjnymi z dowolnego miejsca na terenie Polski. Do dobrych praktyk, które nas wyróżniają, zalicza się także dokonywanie płatności za towar z góry. Dzięki temu decydując się na współpracę z nami możesz bardzo szybko odzyskać gotówkę zamrożoną w towarze. Na pewno taki finansowy zastrzyk przyda się w niejednym przedsiębiorstwie, szczególnie dziś.