Stoki magazynowe to hurtowe ilości towaru stanowiące z reguły końcówki kolekcji, niesprzedane produktu sezonowe, nieodebrane zamówienia, produkty przestarzałe technologicznie lub niemodne, albo typowe rynkowe niewypały. Czasami jednak mogą to być też pełnowartościowe i ponadczasowe artykuły, które z takiego lub innego powodu poszukują nowego nabywcy. Dlatego też handel stokami magazynowymi z ceramiką jest jak najbardziej możliwy, a nawet powszechny. To, że produkty nie znalazły nabywcy w danej sieci sklepów czy nawet w danym kraju, nie oznacza bowiem, że nie będą się cieszyły popularnością gdzie indziej. Nie uprzedzajmy jednak faktów i zacznijmy od początku.

Spis treści

  1. Jak wygląda rynek?
  2. Stocki z ceramiką codziennego użytku
    1. Dwa sposoby handlu stokami

Jak wygląda rynek?

Na stoki z ceramiką w dużej mierze składają się artykuly typowo sezonowe, czyli ozdobione we wzory związane z konkretną okazją. Królują wśród nich oczywiście kubki czy miseczki w Mikołaje i inne motywy świąteczne, ale po piętach depczą im, zyskujące coraz większą popularność, artykuły przygotowane z myślą o Walentynkach czy Halloween. I o ile jeszcze kubek w serduszka może znaleźć nabywcę o dowolnej porze roku, o tyle już jednakowy produkt z wymalowanymi bałwankami lub choinkami trudno będzie sprzedać poza sezonem bożonarodzeniowym. Czy zatem jedyne co pozostaje, to wynieść go na zaplecze, gdzie będzie się kurzył, czekając cały rok na swoją kolejną szansę? Na szczęście nie. Całe stoki z ceramiką mogą po prostu zmienić właściciela zaraz po świętach.

stoki magazynowe z ceramiką

Stocki z ceramiką codziennego użytku

Czy zatem handel stokami z ceramiką odbywa się wyłącznie po zakończeniu w sklepach wyprzedaży halloweenowych, bożonarodzeniowych czy walentynkowych dekoracji? Oczywiście nie. Sklepy i hurtownie pozbywają się towaru również w przypadku wprowadzania nowej kolekcji, zmiany asortymentu czy ogólnie profilu działalności. Moda się zmienia, gusta klientów często za nią podążają, a rolą sprzedawcy jest wszakże dopasowanie oferowanych kolekcji do potrzeb odbiorców. Również wtedy, gdy pociąga to za sobą konieczność sprzedaży posiadanych stoków z ceramiką.

handel stokami magazynowymi z ceramiką

Dwa sposoby handlu stokami

Niemniej bez względu na przyczynę, która skłoniła sprzedawcę do poszukiwania rozwiązania problemu w postaci zalegającego towaru, ma od przed sobą dwie ścieżki. Pierwsza ogranicza się do wystawienia ogłoszenia prezentującego sprzedawane stoki magazynowe z ceramiką i czekania, aż zgłoszą się chętni. Wymaga to jednak samodzielnego wykonania wyceny, a następnie albo uzbrojenia się w cierpliwość, gdy nikt nie dzwoni, albo też cierpliwości do dzwoniących z niepoważnymi propozycjami. Jak wygląda zatem druga ścieżka? Prowadzi ona bezpośrednio do potencjalnego nabywcy, czyli przedsiębiorstwa handlującego stokami. W tym przypadku to sprzedający jako pierwszy podejmuje kontakt i przedstawia, jakiego rodzaju asortyment ma do sprzedania. No właśnie, ale gdzie znaleźć takiego kontrahenta? Jednego z nich właśnie znalazłeś – serwis Odkupimy.com od lat prowadzi taką działalność, handlując szeroką gamą produktów, do których oczywiście zaliczają się również stoki magazynowe z ceramiką. Przy obraniu tej ścieżki nie musisz przygotowywać wyceny. Tym zajmuje się strona kupująca, na podstawie otrzymanych od Ciebie danych. Odkupimy.com zorganizuje również transport, aby maksymalnie odciążyć Cię jako sprzedającego. Doświadczeni przedsiębiorcy zapewne zastanawiają się teraz, gdzie tkwi haczyk. Pewnie trzeba długo czekać na zapłatę? Otóż nie! Do naszych dobrych praktyk należy dokonywanie płatności za odbierany towar z góry. Czy zgodzisz się, że to korzystne rozwiązanie? Zapraszamy do kontaktu i zachęcamy do dołączenia do grona naszych zadowolonych klientów! Chętnie odkupimy Twoje stoki z ceramiką, oferując bardzo uczciwą wycenę.