Z dekoracjami domowymi jest trochę tak jak z ubraniami. Jedni zmieniają je regularnie, podążając za modą. Inni niechętnie wprowadzają modyfikacje w raz urządzonym wnętrzu. Rynek natomiast stara się odpowiedzieć na potrzeby tych pierwszych, a jednocześnie zachęcić klientów reprezentujących drugą grupę do częstszych zakupów. Jak pomagają w tym stoki magazynowe z dekoracjami domowymi?

Spis treści

  1. O gustach i upływie czasu
  2. Stocki z dekoracjami domowymi – panaceum na nudę
  3. Handel stokami z dekoracjami domowymi daje im drugie życie

O gustach i upływie czasu

Są w zasadzie dwa główne czynniki napędzające handel stokami magazynowymi z dekoracjami domowymi. Pierwszym z nich jest zmieniająca się moda. Wzory i kolory, które jeszcze rok temu były hitem sprzedaży, dziś mogły stracić już na swojej świeżości. A bestsellery sprzed dwóch czy trzech sezonów to praktycznie towar, dla którego nie warto poświęcać miejsca na półkach w markowych salonach wnętrzarskich. Drugim czynnikiem powodującym zmienność sklepowego asortymentu są oczywiście następujące cyklicznie święta i okazje. Walentynki, Wielkanoc, Halloween, Boże Narodzenie… to tylko kilka najpopularniejszych obecnie.

handel stokami magazynowymi z dekoracjami domowymi

Kiedy pomnożymy liczbę tego typu okazji przez rodzaje oferowanych produktów (poduszki, lampiony, kubki itd.) oraz liczbę sztuk, które zostają w sklepach nawet po wyprzedażach, to okaże się, że na ich składowanie (do kolejnego roku) przydałby się magazyn o powierzchni boiska piłkarskiego. I o ile jeszcze stoki z dekoracjami domowymi na konkretną okazję mogą ponownie trafić na półki i dać sprzedawcy zarobić, to jednak trzymanie ich w magazynie przez 10-11 miesięcy raczej nie będzie uzasadnione z ekonomicznego punktu widzenia.

Stocki z dekoracjami domowymi – panaceum na nudę

Ponadto, jeżeli zaoferujemy naszemu klientowi dokładnie te same produkty, które już kupił od nas rok wcześniej, to odwróci się na pięcie i skieruje swoje kroki do konkurencji. To wszystko przyczynia się do tego, że handel stokami z dekoracjami domowymi cieszy się ogromną popularnością, porównywalną chyba tylko z asortymentem odzieżowym i elektroniką. Wszystko ze względu na, wspomnianą już, szybką zmienność mody i cykliczność pór roku (w domyśle – okazji do przyozdabiania wnętrz naszych mieszkań i domów).

No dobrze, ale na czym tak właściwie polega handel stokami magazynowymi z dekoracjami domowymi? I dlaczego warto się nim zainteresować? Jeżeli należysz do grona handlowców, którzy po zakończeniu sezonu (lub określonej mody) pozostali z niesprzedanym towarem, to zapewne zastanawiasz się, kto mógłby go od Ciebie odkupić. Najlepiej od razu w całości, co do jednej sztuki. Nie jesteś w tym osamotniony. Co więcej, handel stokami z dekoracjami domowymi jest właśnie odpowiedzią na tę potrzebę rynku. Ty i inny sprzedawcy chcą szybko pozbyć się zalegającego towaru, często w dużych, czy nawet hurtowych ilościach, a firmy specjalizujące się w handlu stokami, takie jak Odkupimy.com, wyciągają pomocną dłoń. Oferują kompleksową usługę: od wyceny towaru, aż po organizację transportu wprost z Twojego magazynu (bez względu na jego lokalizację). To wszystko, w ramach dobrych praktyk, okraszone jest dodatkową korzyścią w postaci płatności z góry. To najszybszy i najwygodniejszy sposób na to, aby stocki z dekoracjami domowymi zmieniły właściciela.

handel stokami z dekoracjami domowymi

Handel stokami z dekoracjami domowymi daje im drugie życie

Co dzieje się z nimi później? To już zależy od danego asortymentu. Jeżeli są to uniwersalne, “całoroczne” dekoracje, które w oczach wymagających klientów wyszły już z mody, wówczas mogą niemal natychmiast trafić na półki w sklepach, do których trafiają konsumenci nie przykładający aż takiej uwagi do bieżących trendów. Mogą przymknąć oko na wzornictwo, a za to docenią jakość. Dodatkowo może ich przekonać odpowiednio obniżona cena, względem tej pierwotnej.

Przeczytaj także: Stoki magazynowe z RTV – sposób na tanią elektronikę