Zarówno wykańczanie nowego mieszkania, jak i remont starego mogą okazać się finansową studnią bez dna. Zwłaszcza w dobie rosnących cen materiałów i robocizny, idących dodatkowo w parze z opóźnieniami w dostawach i przerostem popytu nad podażą. Nic zatem dziwnego, że osoby indywidualne szukają różnych sposobów na obniżenie kosztów wyposażenia mieszkania. Jednym z nich mogą być stoki magazynowe z AGD. Gdzie ich szukać? Ile można oszczędzić? I co tak właściwie kryje się pod tą nazwą?

Spis treści:

Stoki magazynowe z AGD, czyli co?

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęć. Stoki magazynowe z AGD (możemy również spotkać się z pisownią “stocki”) obejmują zazwyczaj fabrycznie nowe urządzenia, które z jakiegoś powodu nie znalazły nabywców i sklepy lub hurtownie pozbywają się ich, aby zwolnić u siebie przestrzeń magazynową na nowy towar. Mogą to być również końcówki serii albo wręcz towar powystawowy zebrany z różnych sklepów.

handel stokami magazynowymi z agd

Handel stokami magazynowymi z AGD prowadzony jest między sklepami lub hurtowniami, które chcą pozbyć się danego towaru, a doświadczonymi pośrednikami, którzy wiedzą, jak wycenić dany towar i co zrobić z nim dalej. Wszystko po to, aby przedmioty, które wydawały się niemożliwe do sprzedania, znalazły jednak swoich nabywców. Odpowiednimi kanałami trafiają do outletów, sklepów internetowych, a często przekraczają nawet granice państw, aby dotrzeć do odpowiednich klientów indywidualnych.

Stocki magazynowe z AGD z perspektywy klienta

Decydując się na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, którego źródłem pochodzenia są stocki z AGD, można zaszczędzić nawet połowę pierwotnej ceny. I wcale nie musi to oznaczać, że towar ten będzie wybrakowany lub przestarzały. Często w outletach, sklepach wielkopowierzchniowych lub sklepach internetowych prowadzących handel stokami z AGD każda sztuka towaru oferowanego do sprzedania klientowi indywidualnemu będzie dokładnie opisana i sfotografowana. Mogą bowiem pojawiać się wśród nich egzemplarze powystawowe, posiadające rysy lub drobne uszkodzenia mechaniczne, co oczywiście dodatkowo wpływa na obniżenie ich ceny. Przeglądając stoki z AGD warto zwracać również uwagę na informację o gwarancji. Zazwyczaj będzie to standardowe 2 lata od momentu zakupu, ale mogą zdarzać się wyjątki.

stocki z agd

Duży sprzęt to duże wyzwanie

Stoki z AGD mają to do siebie, że składają się w dużej mierze z przedmiotów wielkogabarytowych, takich jak lodówki, zmywarki czy pralki. Pociąga to za sobą pewne wyzwania logistyczne. Po pierwsze ich przechowywanie jest niezwykle kosztowne, albowiem zabierają ogromnie dużo przestrzeni magazynowej. Po drugie, nawet po znalezieniu nabywcy skłonnego nabyć dane stocki z AGD, pozostaje jeszcze kwestia organizacji załadunku i organizacji transportu. Tutaj znowu gabaryt i waga towaru przekłada się na konieczność wynajęcia kilku, kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu tirów. Dlatego w sytuacji, gdy jesteśmy stroną sprzedającą, warto wybrać takiego nabywcę, który sam zorganizuje i sfinansuje cały transport naszych stoków z AGD do swojego magazynu. Taki model przeprowadzania transakcji obowiązuje właśnie w Odkupimy.com. Jesteśmy w stanie nie tylko odebrać towar z dowolnego miejsca w Polsce (a nawet poza jej granicami), ale także oferujemy zapłatę z góry. Wszystko po to, aby cała operacja wiązała się z możliwie jak najmniejszym zaangażowaniem strony sprzedającej.

Sprawdź także: Stoki magazynowe z kosmetykami – czy są opłacalne?