Branża odzieżowa charakteryzuje się wysoką podatnością na zmiany dostępnych kolekcji. Wynika to zarówno z faktu zmieniających się trendów modowych, jak i sezonowości dostępnych ubrań. Wszystko to sprawia, że rynek odzieżowy cechuje się wysoką dynamiką i nie inaczej jest w przypadku odzieży dziecięcej, którą dodatkowo charakteryzuje szerokość asortymentowa pod względem dostępnych rozmiarów ubrań. Połączenie tych trzech podstawowych czynników, tj. mody, sezonowości i szybko zmieniających się potrzeby klientów, sprawia, że w również w przypadku odzieży dziecięcej mogą tworzyć się nadwyżki magazynowe. Wyjściem z takiej sytuacji jest handel stokami z odzieżą dziecięcą

Czym dokładnie są stocki odzieży dla dzieci?

Stocki magazynowe stanowią niezwykle istotny fragment procesu obrotu towarem. Czym są stoki magazynowe w ujęciu ogólnym? Tym mianem określa się wszystkie nadwyżki produktowe powstające w magazynach, które podlegają wycofaniu ze sprzedaży. Powodów powstania tego typu nadwyżek jest dużo, a wśród nich wyróżnia się:

To samo dotyczy stoków magazynowych z odzieżą dziecięcą, którymi handel sprawia, że ubrania nie muszą być utylizowane i mogą przez to trafić w drugi obieg dystrybucji. Ubrania dziecięce, niezależnie od rozmiaru, mody czy sezonowości trafiają dzięki handlowi stokami do dalszej sprzedaży i – co ważne ze względu na konsumenta – na znacznie bardziej preferencyjnych warunkach. Takie stocki powstają także w przypadku innych branż handlu, dzięki czemu tzw. „drugie życie” zyskać mogą nie tylko ubrania dla dzieci, ale także obuwie dla dzieci i dorosłych, zabawki i szereg innych produktów.

Dlaczego warto wejść w handel stokami magazynowymi z odzieżą dziecięcą?

Handel stockami odzieży dla dzieci to przede wszystkim korzyści, które dotyczą wszystkich stron wymiany handlowej. Czy to rzeczywiście może się opłacać? Oczywiście, że tak. Z jednej strony, posiadane nadwyżki magazynowe z odzieżą dziecięcą mogą zostać sprzedane podmiotom specjalizującym się w handlu stockami. Natomiast z drugiej strony klient ostatecznie zyskuje nie tylko dostęp innymi kanałami do starszych kolekcji, ale i dostęp do nowych kolekcji, które zajmują zwolnione przestrzenie magazynowe. Natomiast to nie wszystkie korzyści handlu stokami z odzieżą dla dzieci – co więcej można zyskać?

  • minimalizację utraty wartości magazynowanego w długim czasie towaru;
  • odzyskanie w trybie natychmiastowym części ulokowanych w towarze środków;
  • sprzedaż całego stoku, a nie tylko jego elementów, co umożliwia uzyskanie płynności obrotu towarem.

Z kolei firmy, które handlują stockami z odzież dla dzieci zyskują możliwość zakupu wysokiej jakości towaru w korzystnych cenach, dzięki czemu mogą wprowadzić go do dalszego obrotu.

Czy handel stokami magazynowymi z odzieżą dziecięcą się opłaca?

Niezależnie od rodzaju stoków magazynowych, odzież dziecięca jest jedną z bardziej podatnych na wyzwania gałęzi przemysłu odzieżowego. Handel stokami jest o tyle wymagający, że znaczenie mieć tu będzie zarówno objętość stocka, jak i stan produktów czy czas magazynowania. Ponownie rodzące się pytanie, czy handel takimi stokami się opłaca, należy spointować – zdecydowanie tak. Przy czym warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w handlu stokami z odzieżą dla dzieci, czego przykładem może być odkupimy.com. Niebagatelne w takim przypadku ma doświadczenie danej firmy na rynku, posiadane zasoby oraz model funkcjonowania umożliwiający natychmiastowy odkup stoku od kontrahenta z własnym odbiorem.