Jak często wymieniasz swojego smartfona? Co dwa lata? Co trzy? To tak, jak większość użytkowników. I nic w tym dziwnego. Zmiany na rynku nowoczesnych telefonów zachodzą w błyskawicznym tempie. Praktycznie co roku wypuszczane są nowe warianty najpopularniejszych modeli. W ślad za producentami telefonów stara się podążać cały rynek akcesoriów GSM. Ten rozwój technologiczny ma oczywiście swoje konsekwencje. Akcesoria stworzone na potrzeby smartfonów sprzed 3 lat będą bezużyteczne przy najnowszych modelach. Co w takim razie robić z niesprzedanym towarem? Czy stoki z akcesoriami GSM mogą w ogóle znaleźć nabywców?

Spis treści:

Kilka słów o stokach z akcesoriami GSM

Aby sprostać oczekiwaniom klientów z generacji na generację popularne modele smartfonów są coraz większe. Zmieniają się także ich kształty oraz rozmieszczenie przednich i tylnych aparatów. I choć różnice te bywają bardzo subtelne, to jednak wykluczają możliwość zastosowania etui bądź szkła ochronnego dedykowanego poprzedniej generacji smartfona. Te widoczne gołym okiem różnice to dopiero pierwszy czynnik napędzający handel stokami z akcesoriami GSM. Są one jednak niczym wierzchołek góry lodowej. Ogromna większość akcesoriów nie jest przecież dedykowana konkretnemu modelowi, a i tak na skutek zmian technologicznych tracą swoją rację bytu. Dlatego też stoki z akcesoriami GSM obejmują najróżniejsze produkty. Być może zauważyłeś, że w nowych smartfonach próżno szukać wejścia słuchawkowego. Jego brak wymusza na klientach zakup przejściówki, umożliwiającej podpięcie kabla słuchawek do gniazda ładowania, bądź też zmusza ich do nabycia słuchawek bezprzewodowych. Słuchawki to jednak nie jedyne akcesoria GSM, które korzystały z tego gniazda. Użytkownicy podpinali do niego również popularne selfie sticki. Nie trudno jest się domyślić, że popyt na nie wśród użytkowników nowych smartfonów spadł do zera. Zatem te urządzenia również zasiliły stoki magazynowe z akcesoriami GSM, podczas gdy klienci skierowali się do sklepów po selfie sticki bezprzewodowe, sterowane przez bluetooth.

Stoki z akcesoriami GSM to nie tylko etui

Wygląda na to, że gniazda ładowania już niedługo podzielą los wejść słuchawkowych – to znaczy znikną bezpowrotnie ze smartfonów. Do ich ładowania będziemy wykorzystywać ładowarki indukcyjne. Czyli czeka nas konieczność kolejnej zmiany ładowarek w domu, w pracy, w samochodzie… Powerbanki też staną się bezużyteczne. Niewątpliwie nasili się handel stokami z akcesoriami GSM tego typu. Zresztą ile już rewolucji na polu gniazd ładowania rozgrywało się na naszych oczach… Jeszcze nie tak dawno niemal każdy producent telefonów posiadał własny standard wejścia do ładowania. Niewątpliwie utrudniało to użytkownikom życie. Mieli do wyboru – nosić ze sobą odpowiedni kabel albo liczyć się z tym, że nie naładują swojego telefonu w podróży albo przy okazji wizyty u znajomych. Z drugiej strony handel akcesoriami, a następnie handel stokami magazynowymi z akcesoriami GSM, kwitły. 

Drugie życie akcesoriów GSM

Do tej pory udało się nam wykazać, że akcesoria GSM bardzo szybko stają się wręcz bezużyteczne. Teraz jednak musimy cofnąć się o pół kroku, bo nie jest to tak do końca prawda. W przeciwnym razie handel stokami magazynowymi z akcesoriami GSM nie istniałby. Rynek smartfonów i akcesoriów z perspektywy wymagającego klienta wygląda tak, jak zostało to opisane powyżej. Nie każdy jednak kupuje najnowsze, tegoroczne modele. Nie każdy też wymienia telefon co 2-3 lata. Ba, część konsumentów kupuje używane telefony albo korzysta ze swoich urządzeń tak długo, jak da się z nich zadzwonić. To dzięki takim osobom wspomniane akcesoria zyskują drugie życie. Korzystający ze starszych modeli nadal przecież potrzebują nowych etui, ładowarek, uchwytów samochodowych itp. Jeżeli zatem posiadasz stoki magazynowe z akcesoriami GSM, to mamy dobrą wiadomość: nie są bezwartościowe. Skontaktuj się z nami. Dokonamy wyceny i zajmiemy się organizacją transportu. Ty odzyskasz gotówkę i przestrzeń w magazynie, a stocki z akcesoriami GSM trafią tam, gdzie znajdą nowych nabywców. Naprawdę warto wykonać ten krok!

Sprawdź też jak wygląda handel stokami magazynowymi z artykułami biurowymi.