Kiedy myślimy o handlu stokami magazynowymi, na myśl przychodzą nam zazwyczaj ubrania, elektronika czy sprzęt sportowy. Są to produkty, które nie są w stanie oprzeć się modzie, postępowi technologicznemu czy sezonowym wahaniom popytu. Tymczasem handel stokami z artykułami ogrodniczymi może być równie opłacalny i prosty. Trzeba tylko wiedzieć, jak do niego podejść.

Spis treści:

Stoki magazynowe z artykułami ogrodniczymi mogą być sprzedawane co najmniej z kilku powodów: koniec sezonu, likwidacja sklepu, zmiana profilu działalności, chęć lub konieczność odświeżenia asortymentu. Ten ostatni czynnik dotyczy zwłaszcza elektrycznych lub spalinowych narzędzi ogrodowych, które, jak wszystkie inne urządzenia, są stale ulepszane przez producentów. Ale meble ogrodowe, doniczki czy parasole również ulegają aktualnym trendom. Niesprzedane stoki z artykułami ogrodniczymi z zeszłego sezonu, które wyszły z mody, muszą niejednokrotnie szukać nabywców poza renomowanymi sklepami. Stwarza to konieczność przekazania ich w inne ręce. I warto, żeby nastąpiło to jak najszybciej. Dlaczego?

Liczy się ruch w interesie, kilka słów o stokach z artykułami ogrodniczymi

Dla właściciela sklepu czy hurtowni najważniejsze jest, żeby jak najwięcej towaru przeszło przez jego ręce w danej jednostce czasu. Półki uginające się pod towarem, który zdążył się już nawet zakurzyć, to nie powód do dumy, ale źródło zmartwień. Jeszcze pół biedy, jeśli to tylko kilka sztuk. Sprawa robi się poważniejsza, gdy w grę wchodzą ilości hurtowe. Wtedy nie warto zwlekać i najlepiej od razu zgłosić się do specjalistów, którzy chętnie przejmą tytułowe stocki z akcesoriami ogrodniczymi czy też inny zalegający towar. Jak to dokładnie wygląda?

Handel stokami z artykułami ogrodniczymi w praktyce

Chcąc sprzedać stoki magazynowe można oczywiście zdecydować się na wystawienie ogłoszeń na kilku portalach internetowych i liczyć, że ktoś się zgłosi. Jest to jednak wariant dla cierpliwych. Tymczasem czas to pieniądz. Lepiej więc zakasać rękawy i zabrać się do pracy. No dobrze, tak naprawdę nie wymaga to wiele wysiłku. Zazwyczaj wystarczy wykonać jeden telefon. Szukając namiarów na przedsiębiorstwo, które przejmie od Ciebie stoki magazynowe z artykułami ogrodniczymi nie musisz kierować się swoją lokalizacją. Większość firm prowadzi działalność o zasięgu ogólnokrajowym. Po nawiązaniu kontaktu przygotowywana jest fachowa wycena towaru, którego chcesz się pozbyć. Uzgodnienie korzystnej dla obu stron ceny prowadzi już bezpośrednio do przeprowadzenia transakcji. Co niezwykle istotne, nie musisz zgadzać się na odległy termin płatności. Prowadząc omawiany tutaj handel stokami z artykułami ogrodniczymi możesz otrzymać zapłatę z góry! Oczywiście sytuacja wygląda tak samo również w przypadku innych towarów. Nie musisz sobie także zaprzątać głowy organizacją transportu ani pokrywaniem jego kosztów. To także leży po stronie kupującego. Krótko mówiąc, wystarczy wykonać jeden telefon, a zalegające w magazynie stoki z artykułami ogrodniczymi przestaną być Twoim problemem.

Odkupimy od Ciebie stoki z artykułami ogrodniczymi

Namiary na dobrego kontrahenta znajdziesz w internecie. My polecamy oczywiście nasze usługi. Chętnie pokażemy Ci, że handel stokami magazynowymi z artykułami ogrodniczymi jest prostszy, niż mogłoby się wydawać. A przy tym naprawdę się opłaca. Odzyskana w wyniku takiej transakcji gotówka oraz przestrzeń magazynowa znów będą pracować i przynosić zyski Twojemu przedsiębiorstwu.

Sprawdź też, gdzie kupić towar powystawowy.