Zalegające w halach nadwyżki towaru stanowią częste zjawisko. Firmy zastanawiają się, co z nimi zrobić, jak się ich pozbyć i w jaki sposób uniknąć strat i problemów finansowych. Być może są to produktu, które się nie sprzedały, a może końcówki serii? Spotkać się z nimi możemy praktycznie we wszystkich branżach, jednak najczęściej dotyczą odzieży. W takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem okazuje się handel stokami magazynowymi. Sprzedaż zalegających w magazynach towaru pozwoli Ci zwolnic miejsce na nowe produkty i „odmrozić” niemałe pieniądze.

Na czym polega handel stokami?

Na handel stokami decyduje się coraz więcej firm, dostrzegając w tego typu współpracy ogromne korzyści. Stokami magazynowymi nazywamy towar pozostający w magazynach i zalegający w nich przez dłuższy czas, ponieważ nie udało się go sprzedać. Stoki magazynowe składają się zatem najczęściej z nadwyżek produktów, ale też z końcówek kolekcji. Pozostałości, które przybierają postać zamrożonego budżetu firmy warto sprzedać. Przekłada się to na zwiększenie płynności finansowej, jak też możliwości wprowadzenia do oferty nowych produktów, na które aktualnie jest zapotrzebowanie. Zdarza się, że w niektórych przypadkach nadwyżki powodują nawet zahamowanie produkcji. Handel stokami magazynowymi jest rozwiązaniem, które umożliwia szybkie, a także łatwe pozbycie się towaru. Towaru którego nie możemy sprzedać, przez co ograniczony jest rozwój firmy.

Nadwyżki towarów – handel stokami

Decyzja o sprzedaży stoków magazynowych wynika zazwyczaj z potrzeby lub konieczności zwolnienia miejsca na nowe produkty. Problem dotyczy tym samym spowolnionej lub całkowicie zatrzymanej produkcji. Przekłada się to na obniżenie przychodów oraz ograniczeniem sprzedaży. Handel stokami odbywa się przy udziale dwóch firm.  Jedna sprzedaje nadwyżki towarów, druga je odkupuje za wcześniej uzgodnioną cenę. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć zahamowania rozwoju działalności i problemów finansowych. Towar odbierany jest od klienta i płacone jest za niego z góry. Masz zatem pewność, że otrzymasz należną zapłatę na produktu. Handel stokami odbywa się na obustronnych korzyściach, dzięki czemu coraz chętniej firmy decydują się na taką współpracę.

Co zyskujemy My i Wy?

Należy przyznać, że w wielu przypadkach produkcja przewyższa mniej lub bardziej popyt na konkretne produkty. To powoduje, że tworzą się nadwyżki, których trudno jest się pozbyć w sposób, pozwalający przynajmniej na zwrot kosztów produkcji. Handel stokami magazynowymi umożliwia Ci szybko i bez większych formalności odsprzedanie niechodliwych i zalegających towarów. Dla magazynów oznacza to zwolnienie miejsca na nowe produktu i wznowienie produkcji. Dla wielu sklepów i firm to szansa na ograniczenie kosztów, dotyczących wynajmu dodatkowej przestrzeni magazynowej dla nadwyżek towarowych. Przedsiębiorcy, którzy decydują się na ich odkupienie, czyli my, możemy otrzymać produkty za bardzo atrakcyjną cenę. Dla nas to możliwość obrotu asortymentem z większym zyskiem. Handel stokami to okazja do natychmiastowego odzyskania gotówki, która została zamrożona w towarze. Zwalnia się przestrzeń w Twoich magazynach i możesz skoncentrować się na dalszym rozwoju. Odkupujemy towar, który nie przynosi Ci już żadnych zysków, a dodatkowo pozbawia Cię cennego miejsca dla produktów, na który jest aktualnie popyt.

Handel stokami magazynowymi jest dzisiaj wpisany w politykę wielu firm. W biznesie nie wszystko można przewidzieć. Może się okazać, że pomimo bardzo optymistycznej przyszłości dla konkretnej grupy produktów i duże zapotrzebowania, bardzo szybko nieoczekiwanie dojdzie do spadku popytu. Warto jest więc odpowiednio wcześniej zaplanować ścieżkę działania na wypadek pojawienia się nadwyżek towaru.

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami.